Prima pagină » Social » Ce a putut găsi acest bărbat într-un APARTAMENT din Baia Mare închiriat în regim hotelier. De necrezut cum s-a rezolvat totul

Ce a putut găsi acest bărbat într-un APARTAMENT din Baia Mare închiriat în regim hotelier. De necrezut cum s-a rezolvat totul

Ce a putut găsi acest bărbat într-un APARTAMENT din Baia Mare închiriat în regim hotelier. De necrezut cum s-a rezolvat totul

Plecat de câțiva ani în Germania, un cuplu de maramureșeni și-a readus aminte de ce înseamnă România de cum a venit în țară și s-a cazat într-un apartament închiriat în regim hotelier, pe strada Victoriei din Baia Mare.

Cei doi, soț și soție, trebuiau să stea un weekend, fiind invitați la o nuntă în localitate.

„Plin de praf, chiloți, chiștoace de țigără…”

Bărbatul a povestit, îngrozit, ce a putut găsi în apartamentul închiriat – praf, lenjerie intimă, mucuri de țigară și lista nu se oprește aici.

Din spusele lor, au închiriat apartamentul cu câteva luni înainte, făcând rezervare online, pe Internet. Pentru asta, au și achitat un avans de 50 de euro. Când au ajuns la locație, au mai dat încă 200 euro, prețul de cazare, în momentul în care au primit cheile de la proprietara casei.

Am ajuns în Baia Mare, am luat cheile și ne-am dus la cazare. La prima vedere, totul era în regulă, numai că, după ce am deschis ochii mai bine, apartamentul era necurățat.

Apartamentul închiriat era în regim hotelier.

Curățenie nu a fost făcută în el de multă vreme. Perdelele erau căzute, pânză de păiajen în geamuri. M-am apucat și am tras mobila. Era plin de praf, erau chiloți, erau chiștoace de țigăra, erau prezervative. Bucătăria era plină de untură. Cum să faci mâncare acolo?

Am chemat-o pe proprietară și i-am arătat. Inițial a vrut să îmi restituie 200 de euro, numai că eu i-am cerut toată suma. Nu a vrut, însă s-a răzgândit când i-am spus că dau imaginile la presă. Nu se poate așa ceva.

Am venit 2000 de kilometri pentru o nuntă și în loc să mă odihnesc după atâta drum am primit așa ceva. Sincer nu mă așteptam la o astfel de cazare. Pe Internet totul era perfect, totul era frumos”, a povestit maramureșeanul, potrivit Antena 3.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O nouă forță a naturii remodelează planeta
Digi24
„Vom folosi toate mijloacele”. Lukașenko avertizează Ucraina și alte patru țări europene
Cancan.ro
Toto Dumitrescu, condamnat! Ce pedeapsă a primit. Magistrații, decizie șoc în dosarul accidentului + fuga de la locul faptei
Prosport.ro
Milionarul și-a făcut cumpărăturile la LIDL. I-a lăsat mască pe angajați: cu ce și-a umplut căruciorul
Adevarul
Războiul din Pădurea Băneasa ia amploare. 6.000 de oameni, captivi între un dezvoltator care nu se ține de cuvânt și ecologiști
Mediafax
Trei zile de vreme rea în România. Ce zone sunt vizate de avertizările ANM
Click
Dan Negru, șocat de prețurile mici la carburanți, în New York: „M-oi fi tâmpit eu, apa e mai scumpă decât benzina?”. Cât costă însă în Canada?
Digi24
Prima reacție a Kremlinului după victoria lui Rumen Radev în alegerile din Bulgaria
Cancan.ro
Divorțul de Rareș Cojoc a distrus-o. Ce a făcut Andreea Popescu cu câteva ore înainte de semnarea actelor
Ce se întâmplă doctore
TOP 10 vedete vegane din România. Care sunt celebritățile care au renunțat la carne! De ce au adoptat acest stil de viață
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Nu BMW, nu Mercedes: Această marcă auto premium este lider în domeniul loialității clienților
Descopera.ro
Ce spune știința despre bărbații foarte inteligenți?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – M-am culcat aseară cu soţul Mariei! – Şi?!? la zi, cum e???
Descopera.ro
Care sunt șansele să găsești vreodată un mesaj într-o sticlă?