Prima pagină » Social » „SPIDER-MAN”. Cum a fugit un brăilean de la etajul 4 din carantină este de domeniul filmelor. N-a scăpat de dosar penal

„SPIDER-MAN”. Cum a fugit un brăilean de la etajul 4 din carantină este de domeniul filmelor. N-a scăpat de dosar penal

„SPIDER-MAN”. Cum a fugit un brăilean de la etajul 4 din carantină este de domeniul filmelor. N-a scăpat de dosar penal
COVID-19. Amenzi usturătoare pentru terasele din Centrul Vechi. Ce nereguli au descoperit autoritățile / foto caracter ilustrativ

Un bărbat a fost trimis în judecată de procurorii brăileni, după ce a fugit dintr-un hotel unde se afla în carantină pentru că revenise din Anglia, el coborând de la etajul patru al unităţii până la parter cu ajutorul unor cearşafuri. El a fost găsit de jandarmi la locuinţa sa din Brăila.

 Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lângă Judecătoria Brăila, procurorii au dispus, în 22 iunie, trimiterea în judecată a unui bărbat pentru zădărnicirea combaterii bolilor.

“În fapt, s-a reţinut că, în data de 6 aprilie 2020, în jurul orei 23.50, în timp ce se afla sub măsura carantinei la un hotel din judeţul Brăila, întrucât venise în România de pe teritoriul Angliei, V.G.A. a părăsit instituţia de carantină, escaladând cu ajutorul unor ceaşafuri, de la etajul patru până la parter, fiind depistat la data de 7 aprilie de lucrătorii Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Brăila la domiciliul său din municipiul Brăila”, se arată în comunicat.

Și un gălățean a fugit pe geam din izolare

Un gălățean, care a fugit din izolare la începutul acestei luni, dornic să-și vadă familia, a fost dus într-un centru de carantină. Aici a sărit pe geam și s-a rănit, după care a devenit agresiv și a înjurat medicii. În cele din urmă, omul a fost dus la psihiatrie.

În vârstă de 45 ani, bărbatul, băut fiind, a plecat, vineri seara, din izolare ca să-și vadă soția și copiii, aflați într-o comună învecinată. El a ajuns la un centru de carantină amplasat în județul Galați, a devenit agitat și a început să înjure personalul medical și jandarmii, motivând că nu va rămâne acolo și va încerca să fugă. După aproximativ 15 minute, bărbatul a sărit pe geam, dar a fost auzit de jandarmi.

Când s-au îndreptat în direcția clădirii, oamenii legii l-au văzut căzut, fără a da semne că mișcă. La fața locului a fost chemat un echipaj medical.

Bărbatul a devenit violent

Între timp, bărbatul și-a revenit din starea de inconștiență și a devenit iar violent. Jandarmii l-au imobilizat, iar ambulanța l-a dus la spitalul de urgență. În timpul controlului medical, bărbatul a continuat seria amenințărilor și injuriilor aduse doctorilor și asistentelor din spital, motiv pentru care au fost chemați din nou jandarmii.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Scandalul dronei de lângă Neptun Deep: Miruță explică haosul și ERORILE de comunicare
Digi24
Marian Godină anunță că a demisionat din Poliția Română: „Mi-a luat mult timp să decid”. Cum își argumentează plecarea
Cancan.ro
Apartament de 19.000 de lei, scos la licitație de ANAF. Prețul a fost redus la jumătate
Prosport.ro
GALERIE FOTO. Cea mai sexy femeie din lume a spus ce o face fericită!
Adevarul
Liderul din UK lăudat de Simion vrea să taie ajutoarele pentru românii din Regat. „Susținătorii AUR nu-și dau seama de adevăratul pericol”
Mediafax
Barbie și Ken s-au ÎNGRĂȘAT în ultimii 30 de ani! Cum s-au schimbat celebrele păpuși odată cu oamenii
Click
Ioana Tufaru, de urgență pe mâinile medicilor. Vedeta a ajuns în sala de operație: „Aveam dureri mari”
Digi24
Iubitul lui Hayden Panettiere, condamnat pentru violenţă domestică, era în apartament în momentul morţii: „Nu a dat semne de emoţie”
Cancan.ro
Ce salariu încasa medicul rezident care și-a luat viața la Spitalul Universitar? Tânărul de 28 de ani trăia o dramă
Ce se întâmplă doctore
Îți mai amintești de Leonard Miron, celebrul prezentator? Cum arată și cu ce se ocupă în prezent. Unde a ajuns să muncească
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Marian Godina a demisionat din Poliție. Care e motivul și ce va face în continuare
Descopera.ro
Obiceiul simplu care îți schimbă viața fără să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Vreau să te dezbrac si să te arunc în zăpadă!
Descopera.ro
Un gândac vechi de 100 de milioane de ani nu seamănă cu niciun alt animal viu sau dispărut