Prima pagină » Sport » Care este lotul României la Europenele Under 23 din Slovacia! Cine transmite la TV competiția de natație

Care este lotul României la Europenele Under 23 din Slovacia! Cine transmite la TV competiția de natație

David Popovici s-a calificat fără probleme în finala probei de 200 m liber de la Campionatul European U23 de la Samorin (Slovacia).

Campionul olimpic a avut cel mai bun timp în calificări şi a terminat cursa cu 1:46.84. El va lupta pentru medalie în această seară, de la ora 19:24.

Competiția este transmisă în România de TVR Sport. Competiția din Slovacia reprezintă pentru Popovici o pregătire pentru Mondialul din Singapore, competiție programată între 11 iulie și 3 august.

Echipajul României la Campionatele Europene de Natație U23

Orașul slovac Samorin găzduiește, la sfârșitul acestei săptămâni, între 26 și 28 iunie, a doua ediție a Campionatului European de înot pentru tineret (U23).

FEMININ: Rebecca Diaconescu (400 m liber, 800 m liber, 1.500 m liber), Maysa Rațiu (100 m liber, 200 m liber), Ioana Știrbu (50 m liber, 100 m liber, 200 m liber)

MASCULIN: David Popovici (50 m liber, 100 m liber, 200 m liber), Vlad Stancu (200 m mixt, 400 m mixt), Vlad Mihalache (50 m fluture, 100 m fluture), Denis Popescu (50 m spate, 50 m fluture, 100 m fluture), Patrick Dinu (50 m liber, 100 m liber), Alexandru Constantinescu (50 m liber, 100 m liber, 200 m spate), Ștefan Cozma (100 m liber, 200 m liber, 200 m fluture), Cristian Lăpădat (50 m fluture,100 m fluture, 200 m fluture), Mihai Gergely (100 m liber, 200 m liber), Andrei Iaschiu (400 m liber, 800 m liber, 1500 m liber)

E un titlu care îmi lipseşte, cel de campion european U23 şi e un moment foarte bun pentru a mă testa. E un antrenament mai serios. Sper să mă întorc cu aurul. Obiectivul principal este să reuşesc să am performanţe la fel de bune sau mai bune
David Popovici

David Popovici luptă, în această seară, pentru MEDALIA de aur la Campionatele de Natație U23 din Slovacia. A avut cel mai bun timp în calificări

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
BREAKING! Trei directori din industria de apărare de stat, REȚINUȚI DE DNA!
Digi24
Intervenție contra cronometru în București: Unui șofer i s-a făcut rău la volan, și-a sunat soția și i-a spus un singur cuvânt
Cancan.ro
Bona Irinei Columbeanu spune pentru prima dată ce a trăit în vila de la Izvorani: 'Pentru mine, la doar 18 ani, a fost o schimbare uriașă'
Prosport.ro
„Gabi, te rog, nu cu un tenismen”. Ruse a recunoscut că se iubește cu numărul 48 din ATP
Adevarul
Planul secret pentru „Santinela NATO” la Marea Neagră. Obstacolul neașteptat în calea României
Mediafax
Europa se USUCĂ. România pierde peste un milion de hectare
Click
Cât de periculoasă este intervenția care le-a băgat în spital pe Antonia, Andreea Sasu și Laurette. Avertismentul medicilor
Digi24
La ce preț al carburantului și-ar lăsa românii mașinile acasă?
Cancan.ro
Daniel Balaciu, primul interviu din închisoare! Ce s-a întâmpla în ziua în care Dana Roba a văzut moartea cu ochii
Ce se întâmplă doctore
Cine este iubita lui Lamine Yamal. Ines Garcia Santos a dezvăluit cum l-a cunoscut: "Mi-ar plăcea să vă spun că l-am văzut într-un aeroport sau că ne-am ciocnit unul de altul, dar nu!"
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un control rutier s-a transformat într-un dosar penal. Oferta de 100 de lei făcută unui polițist
Descopera.ro
Care este cel mai vechi oraș din lume?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Aseară, nevastă-mea s-a îmbrăcat în polițistă!
Descopera.ro
Test de cultură generală. De ce unii oameni nu pot să fluiere?