Prima pagină » Sport » Fosta tenismenă Adela Diaconu și nepoata lui Mircea Sandu vor SĂRBĂTORI ziua de 8 Martie la Brașov

Fosta tenismenă Adela Diaconu și nepoata lui Mircea Sandu vor SĂRBĂTORI ziua de 8 Martie la Brașov

Peste 100 de doamne, femei de succes din toate domeniile, printre care fosta jucătoare de tenis Adela Diaconu, în prezent om de televiziune, Andreea Sandu, nepoata lui Mircea Sandu și Alina Petre Vasiliu, soția lui Bogdan Vasiliu, președintele echipei de handbal CS Rapid, și-au anunțat prezența vineri, 8 martie, la evenimentul „O seară magică, de redescoperire a forței feminine”, găzduit de un hotel de lux din Brașov.

În cadrul evenimentului, organizat de Cătălina Filip, va avea loc o prezentare de modă cu femei de succes din diferite domenii, strânse la un loc de Adela Diaconu și purtând ținute semnate de Lidia Lupu. Mai mult decât o simplă întâlnire festivă, acest eveniment are un scop caritabil, iar profiturile obținute vor fi donate către copiii cu dizabilități.

Fosta tenismena Adela Diaconu și nepoata lui Mircea Sandu vor sărbători ziua de 8 Martie la Brașov

Evenimentul va fi o ocazie de a împărtăși povești inspiraționale, de a motiva și susține femeile în parcursul vieții lor, mai ales după etapa în care au dedicat atât de mult timp și energie celor din jur, uitând de ele însele. Fiecare participantă va primi un cadou special oferit de sponsori, iar atmosfera va fi îmbogățită de momente artistice semnate de Dalma și 4Tune Quartet, grup muzical format din patru instrumentiste ale Filarmonicii Brașov, ce transpun prin instrumentele lor piese celebre din muzica pop-rock.

Dupa ce și-a incheiat cariera sportivă, Adela Diaconu a rămas în atenția publicului larg prin Gala Performanței și Excelenței, eveniment ajuns la a 14-a ediție consecutivă sau a prezentării de modă „Campionii” unde i-a adus laolaltă pe podium pe Ilie Nastase, Helmuth Duckadam, Mihai Leu sau Monica Roșu.

Recomandarea video

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un ritual funerar necunoscut, dezvăluit de o movilă veche de 4.000 de ani, i-a uimit pe arheologi