Prima pagină » Sport » Steaua s-a chinuit cu 95 de minute cu CSMS Iași. Gâlcă: A fost prea multă anxietate, poate jucătorii s-au gândit la meciul cu Dinamo Kiev

Steaua s-a chinuit cu 95 de minute cu CSMS Iași. Gâlcă: A fost prea multă anxietate, poate jucătorii s-au gândit la meciul cu Dinamo Kiev

Steaua s-a chinuit cu 95 de minute cu CSMS Iași. Gâlcă: A fost prea multă anxietate, poate jucătorii s-au gândit la meciul cu Dinamo Kiev
Steaua s-a chinuit cu 95 de minute cu CSMS Iași. Gâlcă: A fost prea multă anxietate, poate jucătorii s-au gândit la meciul cu Dinamo Kiev

„Am avut primele 20 de minute foarte bune, ne-am creat patru ocazii de gol, apoi am abuzat prea mult de pasa lungă și am intrat în jocul lor. Cred că a fost prea multă anxietate, am vrut să rezolvăm prea repede meciul. Poate și jucătorii s-au gândit la meciul cu Dinamo Kiev, dar nu este o scuză, în fotbal e posibil să joci bine și să nu marchezi. Trebuie să câștigăm neapărat cu Kiev dacă vrem să ne calificăm. Facem tot posibilul să fructificăm toate ocaziile. Pentru noi e foarte important, e decisiv, e totul. Dacă ne vom califica va fi un sezon bun pentru noi. Obiectivuil nostru e calificarea în primăvara europeană”, a spus Gâlcă.

El a precizat că pentru Steaua turul de campionat a fost unul bun. „Am crescut de la meci la meci, e un tur pozitiv”, a adăugat tehnicianul.

Formația Steaua București a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa CSMS Iași, într-un meci din etapa a XVII-a a Ligii I, în care golul victoriei a fost marcat în minutul 90+4, de Szukala.

Partida Steaua – Dinamo Kiev, contând pentru etapa a șasea a Grupei J a Ligii Europa, se va disputa, joi, începând cu ora 22.05. Dinamo Kiev este deja calificată de pe prima poziție, în timp ce Steaua pentru a accede în 16-imile de finală ale Ligii Europa are nevoie să învingă gruparea ucraineană, iar Aalborg să nu câștige partida din deplasare cu Rio Ave.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Hacker inventiv, prins în Sinaia cu numere de înmatriculare diplomatice: Șoferul avea montat un sistem prin care plăcuțele se roteau
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvăşitoare. Fosta iubită a lui Dimitrov s-a pozat aproape goală: „Sunt fericită că trăiesc!”
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Sport la cinci minute de casă: stil de viață activ în Cosmopolis
Click
Ce l-a scos din sărite pe un turist aflat pe litoralul românesc: „Efectiv jur că sunt momente în care simt că nu mai pot”
Digi24
„Este trist, dar și profund incorect”. Replica AUR pentru un fost ambasador SUA
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Ce operații estetice și-a făcut Andreea Popescu după divorțul de Rareș Cojoc! „Mi-a căzut părul enorm”. Fanii nu o mai recunosc!
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Hyundai a stabilit prețurile pentru Ioniq 3. Cât costă rivalul pentru Renault 5?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Mesaj pe ușa unui vecin: Felicitări! Nu știu ce-i faci soției tale…
Descopera.ro
Ultima carte a lui Carol al II-lea: apropierea de Hitler și prețul ei