Prima pagină » Sport » Universitatea Craiova a învins Unirea Slobozia, 3-0. Mihai Rotaru ANUNȚĂ: „Îmi era frică să nu avem o serie de șapte meciuri fără victorie”

Universitatea Craiova a învins Unirea Slobozia, 3-0. Mihai Rotaru ANUNȚĂ: „Îmi era frică să nu avem o serie de șapte meciuri fără victorie”

Universitatea Craiova a învins pe Unirea Slobozia, 3-0, în etapa 11 a Superligii. Golurile au fost marcate de Ştefan Baiaram (38, 42) şi de Alexandru Mitriţă (90+4).

Oltenii au ajuns pe locul doi în Superliga, după ce în ultimele patru etape echipa din Bănie nu câștigase, până la acest meci, niciun joc. Mihai Rotaru, patronul formației din Craiova, a explicat care e situația la clubul său.

Au jucat echipele:

Universitatea Craiova: L. Popescu – Căpăţână, Maldonado, Badelj, Bancu – Oshima, Screciu (Houri 46) – Baiaram (Bana 82), Al. Mitriţă, A. Ivan (Ndong 82) – Koljic (Lukic 46). ANTRENOR: Constantin Gâlcă

Unirea Slobozia: D. Rusu – Medina, A. Dinu, Pospelov, Şerbănică (C. Toma 62) – Perianu (Vlăsceanu 46), Pacionel (Gele 62) – S. Camara (I. Coadă 46), Purece (Yusov 46), Aganovic – Afalna. ANTRENOR: Adrian Mihalcea

Universitatea Craiova a învins Unirea Slobozia, 3-0

„Trebuia să vină victoria, îmi era frică să nu avem o serie de șapte meciuri fără victorie, cum am avut în ultimii doi ani. Îmi era frică să nu intrăm în caruselul acesta. Șapte meciuri sunt destul de multe. Acum e un meci important cu Oțelul Galați, mergem acolo să câștigăm. Știm cum se comportă Oțelul, au dominat și ultimul meci la posesie (n.r. în remiza cu Rapid din Giulești, scor 0-0)”, a declarat Mihai Rotaru, la Digi Sport.

Nu mă interesează ce zice patronul de la FCSB. Nu vreau arbitri străini în România. Școala de arbitri a produs în ultimii ani. L-a produs pe Kovacs, pe Hațegan, pe Bîrsan. Sigur, trebuie să eliminăm greșelile. Nu înțeleg de ce astăzi Feșnic a dat galben la Oshima, la un fault de joc, fără intensitate, nu avea niciun sens. Nu vrem arbitri străini. Nu vreau să intru în polemică cu nimeni – Mihai Rotaru, despre cerința lui Gigi Becali ca în Superliga să fie arbitri străini

Patronul Universității Craiova a explicat și de ce la meci au fost doar 5.498 spectatori: „Dacă nu suntem pe primele după locuri, lumea nu vine la stadion. Au început și universitățile, mulți și-au cules via”.

Recomandarea video

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Astronomii descoperă că o forță misterioasă influențează piticele albe