Prima pagină » Sport » FCSB a învins Sepsi, 1-0. Gigi Becali a făcut calculele etapei și a anunțat echipa care nu va ajunge în play-off: „E foarte slabă. Să mă ierte!”

FCSB a învins Sepsi, 1-0. Gigi Becali a făcut calculele etapei și a anunțat echipa care nu va ajunge în play-off: „E foarte slabă. Să mă ierte!”

FCSB a învins pe Sepsi Sfântu Gheorghe, 1-0, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii. Golul a fost marcat de Florin Tănase, în minutul 16.

FCSB are două victorii şi două remize în ultimele patru etape ale campionatului, iar Gigi Becali, patronul echipei roș-albastre, a comentat despre rezultatele etapei.

Au jucat echipele:

SEPSI: Niczuly – Haruţ, D. Ciobotariu, Ninaj – Oroian, Mino Sota (Drăghiceanu 90), Alimi (Siger 63), Fl. Ştefan (A. Dumitrescu 63) – C. Matei, M. Coman, Kallaku (Oberlin 64). ANTRENOR: Valentin Suciu

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Chiricheş (Edjouma 73), Panţîru – Şut, Alhassan (Lixandru 46) – Al. Băluţă (Miculescu 69), Fl. Tănase, Oct. Popescu (Al. Muşi 46) – Daniel Popa (Bîrligea 46). ANTRENOR: Elias Charalambous

FCSB a învins Sepsi și Gigi Becali a făcut calculele etapei din Superliga

În etapa 11, CFR și U Cluj au pierdut, iar Rapid a remizat cu Oțelul. Acum FCSB a ajuns pe locul nouă în clasament, cu 13 puncte. Etapa se încheie luni cu meciul Universitatea Craiova – Unirea Slobozia.

Din echipele care sunt acum pe locurile de play-off în Superliga, Gigi Becali o „elimină” pe Petrolul Ploiești.

„Este extraordinar! A făcut egal Rapid cu Oțelul și a mâncat bătaie și U Cluj. A fost extraordinară etapa asta! Mi-a plăcut rezultatul, pentru că uitaţi-vă să vedeţi cu ce echipă am jucat. Am schimbat toată echipa, fără Chiricheş şi Dawa. Nu am jucat noi extraordinar, pentru că trebuia să dăm două goluri. Nu am avut emoţii.

Schimbările s-au făcut pentru că trebuie să gestionăm. Ce? Sepsi nu este o echipă ţeapănă? Dacă aveam 2-0 făceam schimbări, pentru că Tănase este un jucător valoros, avem nevoie de el cu PAOK. Gata, nu mai am emoţii cu play-off-ul. Câştigăm şi cu Botoşani.

Noi dacă câştigăm meciul cu Botoşani suntem la două puncte de locul doi, de Petrolul. Nu-mi fac griji de U Cluj… Petrolul, nici atât. Este greu ca Petrolul să rămână în play-off, pentru că este o echipă foarte slabă. Să mă ierte!”, a declarat Gigi Becali la Prima Sport.

Recomandarea video

Mediafax
Meteo București: Strat de zăpadă de până la 15 cm și temperaturi minime de până la -10 grade
Digi24
Traian Băsescu spune că Nicușor Dan face „o mare greşeală”: E într-o capcană să prezinte raportul pentru anularea alegerilor în 2024
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Soția a apărat-o public pe amantă: „Nu e distrugătoare de casă”. Cum arată
Adevarul
Ultimul suflet din lagărul Rubla: „La Însurăței ne omora și la Viziru ne îngropa“
Mediafax
33 de plaje dintre cele mai vizitate din sudul Mediteranei ar putea dispărea în următorii ani
Click
Cum a fost distrusă una dintre cele mai mari fabrici de lactate din România. A fost un simbol al industriei alimentare românești
Digi24
Cum vrea Putin să profite de dezghețarea Arcticii: nevoia de parteneri și norul negru care planează asupra planurilor Kremlinului
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
O descoperire unică, veche de 9.500 de ani, dezvăluie o perspectivă rară asupra ritualurilor străvechi