Prima pagină » Știri » Protest 10 august | Organizatorii, huiduiți de protestatarii din Piața Victoriei pentru că au pus muzică pe scenă – VIDEO

Protest 10 august | Organizatorii, huiduiți de protestatarii din Piața Victoriei pentru că au pus muzică pe scenă – VIDEO

Protest 10 august | Organizatorii, huiduiți de protestatarii din Piața Victoriei pentru că au pus muzică pe scenă - VIDEO
Organizatorii manifestației din Piața Victoriei au fost huiduiți, sâmbătă, chiar de către protestatari după ce au încercat să pună muzică de pe o scenă amplasată în perimetrul Pieței. Aceștia au renunțat la a mai transmite vreun mesaj de pe scenă.

„Dă-te jos! Dă-te jos! Rușine să vă fie!”, „Securiștilor, ne mai trebuie să dansăm aici, să facem o horă”, „Dă scena jos! Ce vreți, să deturnați protestul?”, „Arde cămașa pe noi. Au murit oameni aici, băi!” – au fost reproșurile manifestanților la adresa organizatorilor, care au încercat să pună muzică, de pe o scenă amplasată în Piața Victoriei.

Astfel, organizatorii au renunțat la a mai transmite vreun mesaj de pe scenă, anunțul fiind făcut de către protestatarul Marian Moroșanu, poreclit „Ceaușescu”, cunscut pentru participarea sa la astfel de evenimente.

„Nu am venit să ne certăm și să ne înjurăm. Vă rog, să fim uniți, să reconstruim România. E ultima dată când se vorbește de la această scenă. Îmi pare rău că s-a pus muzică. Pare miting PSD, nu suntem ca ei, pentru acest luru am venit din Italia, Spania, Anglia, Suedia și din toată România să cerem acelor criminali să răspundă pentru crimele din 10 august”, a spus Marian Moroșanu, poreclit Ceaușescu, de pe scena amplasată în Piață.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„2,5 milioane de euro în doar jumătate de zi”. Bogdan Ivan îl pune la zid pe Bolojan
Digi24
Alertă la Costinești după ce pe plajă a fost descoperit un obiect suspect
Cancan.ro
Aceste pensii cresc cu 210 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România care se vor bucura de această majorare
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
În ce condiții poate conduce o persoană cu epilepsie. Ce prevede legea în cazul accidentului din Brașov
Mediafax
„Nu uitați că președintele e matematician!” Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan întârzie să desemneze premierul
Click
Coșmar pentru pasagerii unui zbor Ryanair. Oamenii au leșinat și au vomitat după ce au stat blocați în avion
Digi24
„Nu va mai fi nici Moscova, nici Sankt Petersburg”. Ideologul lui Putin, teorie apocaliptică despre „probabilul” război nuclear
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Descopera.ro
Legumele din întreaga lume dispar. Iată cum ne afectează, fără să știm, alimentația
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Fostul președinte al unei țări a fost condamnat la moarte