Prima pagină » Știri » ACCIDENT GRAV. Pacient mort în ambulanță, după ce o altă mașină nu a acordat prioritate. VIDEO

ACCIDENT GRAV. Pacient mort în ambulanță, după ce o altă mașină nu a acordat prioritate. VIDEO

O ambulanţă privată care ducea 5 pacienţi la dializă a fost lovită de o maşină, marţi dimineaţă, în comuna Floreşti din judeţul Prahova. Un pacient din ambulanţă a murit, după ce a fost încarcerat.

UPDATE. Pacientul încarcerat, în vârstă de 62 de ani, a decedat. Conform IPJ Prahova, primele date arată că accidentul s-a produs pe DJ 720, în comuna Floreşti, unde un autoturism nu ar fi dat prioritate de trecere unei ambulanţe private, care transporta mai mulţi pacienţi pentru dializă.

Reprezentaţii ISU spun că un pacient din ambulanţă este încarcerat şi inconştient, iar ceilalţi sunt răniţi, conform Mediafax: „În ambulanţă erau 5 pacienţi şi soferul, iar în maşină doar şoferul. Patru persoane au fost transportate la spital, iar la o altă persoană se execută manevre de resuscitare”.

„La faţa locului sunt mobilizate un echipaj de stingere, unul de descarcerare, o autospecială de victime multiple şi 3 Smurd”, spun cei de la ISU.

La fața locului au fost mobilizate un echipaj de stingere, unul de descarcerare, o autospeciala de victime multiple și 3 autospeciale SMURD.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cel mai bun oraș din lume în care să trăiești în 2026
Digi24
Femeia suspectată că ar fi încercat să-l asasineze în Monaco pe oligarhul Vadim Ermolaev a fost găsită moartă în apropiere de Kiev
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
Imagini provocatoare: Loredana a făcut show la Monaco! Prietena Simonei Halep s-a distrat de minune
Adevarul
Victoraș Micula, smerit la o mănăstire din Oradea: „Am dus cu roaba bolovani. Munca m-a făcut să îmi schimb valorile”
Mediafax
LOVITURĂ pentru Marine Le Pen! Ce se va întâmpla cu candidatura ei la Președinția Franței
Click
A născut fără să-și dea seama! Bebelușul a fost găsit câteva minute mai târziu, sub pături. Cum a fost posibil: „Nu mi-a trecut niciodată prin cap...”
Digi24
A murit Lauren Bennett, interpretă a piesei „Party Rock Anthem” a formației LMFAO şi membră a trupei G.R.L. Artista avea 37 de ani
Cancan.ro
Furtuni puternice lovesc România. 37 de județe sunt vizate de avertizarea ANM
Ce se întâmplă doctore
Maria Dragomiroiu, spectaculoasă în costum de baie la 70 de ani. Imaginile din vacanța petrecută în SUA
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cum ajungi mai repede la Beach Please: cu trenul sau cu mașina? Ruta cea mai rapidă
Descopera.ro
Ce fructe să NU pui niciodată în smoothie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-a „pocnit” soția cu un pui congelat
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit circuitul somnului profund care dezvoltă mușchii, arde grăsimile și stimulează creierul