Prima pagină » Știri » ACCIDENT PE DN 1. Un microbuz care transporta 10 persoane s-a răsturnat

ACCIDENT PE DN 1. Un microbuz care transporta 10 persoane s-a răsturnat

ACCIDENT PE DN 1. Un microbuz care transporta 10 persoane s-a răsturnat
Șase cetățeni bulgari au fost răniți, între care doi grav, după ce microbuzul în care se aflau s-a răsturnat la kilometrul 84 al autostrăzii A1 București - Pitești, la ora transmiterii acestei știri traficul rutier nefiind blocat, ci doar îngreunat, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit șefului Poliției A 1, comisar șef Emilian Buican, în microbuzul înmatriculat în Bulgaria erau zece persoane, șase bărbați, între care și șoferul, și patru femei, autovehiculul deplasându-se de la Pitești spre București.

„Sunt șase persoane rănite. Cauza accidentului o reprezintă o explozie a pneului din partea stânga spate, după ce șoferul a depășit un autoturism, iar ulterior conducătorul auto a pierdut controlul volanului și microbuzul înmatriculat în Bulgaria s-a răsturnat în afara părții carosabile, la kilometrul 84, pe sensul Pitești – București”, a declarat șeful Poliției A 1, comisar șef Emilian Buican.

Dintre cei șase răniți, doar doi au fost transportați cu ambulanțele la Spitalul Județean de Urgență Pitești, ceilalți patru refuzând internarea și primind îngrijiri la fața locului.

La ora transmiteri acestei știri, traficul rutier pe sensul Pitești – București, la kilometrul 84, în zona accidentului, este îngreunat din cauza prezenței echipelor de intervenție medicală și a polițiștilor care fac cercetarea la fața locului, însă nu este blocat.

Primele date arată că în fața microbuzului care s-a răsturnat mai erau alte două, tot cu cetățeni din Bulgaria, care se întorceau de la muncă din Germania pentru a petrece sărbătorile de iarnă acasă.

Șoferul bulgar a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Harta scumpirii locuințelor în Europa: cine conduce, unde sunt cele mai mici creșteri și singura țară cu prețuri în scădere
Digi24
Kremlinul admite că Orban va pierde alegerile din Ungaria: „Chiar și cu sprijinul nostru, nu au reușit nimic”. Pe cine va da vina Rusia
Cancan.ro
Cum arată acum Nadia Dănciulescu, la 14 ani după ce a fost transformată complet în Frumusețe pe Muchie de Cuțit de la Pro TV
Prosport.ro
FOTO. Belodedici își vinde casa dintr-o zonă boemă a Bucureștiului. Cum arată locuința: „Aer elegant și cald”
Adevarul
Viktor Orbán ar putea cere anularea alegerilor, în cazul unei victorii a opoziției. Analist român din Marea Britanie: „S-ar putea inspira de la noi”
Mediafax
Motivul incredibil pentru care iranienii nu pot redeschide Strâmtoarea Ormuz: nu găsesc minele puse de ei
Click
Cine este tânărul din Constanța care a fost admis la Harvard, cu o bursă de peste 1.300.000 de dolari: „Un copil extraordinar”
Digi24
Péter Magyar, „omul dificil” care îl provoacă pe Viktor Orbán în Ungaria, este controversat chiar și printre susținătorii săi
Cancan.ro
România, lovită de frig chiar înainte de Paște. Brumă și ninsori în noaptea de Înviere
Ce se întâmplă doctore
Rita Mureșan, complet schimbată după perioadele dificile prin care a trecut. Cum arată vedeta în prezent
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Ai rămas blocat în trafic pe DN1? Iată câteva rute alternative
Descopera.ro
De ce aristocrații purtau peruci?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Jack Broughton, părintele boxului modern. A transformat luptele fără mănuși din Anglia secolului al XVIII-lea