Prima pagină » Știri » Avocatul familiei Luizei iese în față: Dincă nu este nebun. Cer să fie păzit bine „să nu poată să fie sinucis”

Avocatul familiei Luizei iese în față: Dincă nu este nebun. Cer să fie păzit bine „să nu poată să fie sinucis”

Avocatul familiei Luizei iese în față: Dincă nu este nebun. Cer să fie păzit bine „să nu poată să fie sinucis
Avocatul familiei Luizei, Tonel Pop, a declarat, luni, la Caracal, că Gheorghe Dincă nu este nebun și a cerut autorităților ca acesta să fie păzit bine „să nu poată să fie sinucis".

Avocatul familiei Luizei, Tonel Pop, a cerut luni autorităților ca Gheorghe Dincă să fie foarte bine păzit și a spus despre acesta că nu este nebun.

„Mă tem foarte mult că cei care, să zicem așa, vor să facă rău, nu bine, se gândesc la două teme. Una din teme este că i se promite că va fi scos nebun, nu am spus că i se promite de către autorități să fim înțeleși, iar alții cum să-l suprime. Părerea mea este și anunț oficial și rog să fie foarte bine păzit, să nu poată să fie sinucis și nici scos nebun pentru că nu e nebun”, a declarant Tonel Pop.

El a mai precizat că fotografiile găsite în laptopul lui Dincă sunt analizate și că acesta va fi audiat pentru a explica cine sunt persoanele care apar în poze.

„Va trebui să fie audiat pentru fiecare fotografie în parte, cine este în acele fotografii, cine sunt persoanele care sunt în aceste fotografii, toate lucrurile astea vor fi făcute în timp”, a mai spus Tonel Pop.

Acesta a cerut o mai bună comunicare din partea anchetatorilor.

„DIICOT să iasă cu un comunicat de presă, chiar cu mai multe, și să informeze opinia publică, nu mai spun că nici noi nu suntem informați, ca familie, deci nici noi nu știm ce să mai spunem. Se pune așa Omerta, nimeni nu spune nimic”, a spus avocatul.

Căutările de noi probe în casa lui Gheorghe Dincă, din Caracal, s-au reluat, luni dimineața, după ce anchetatorii au venit cu un nou mandat de percheziție. În paralel, mai multe persoane, apropiați și cunoscuți ai bărbatului bănuit de două crime sunt audiați la sediul Poliției Caracal.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Trei surori au ajuns la 103, 104 și 109 ani. Secretul care îi INTRIGĂ pe cercetători
Digi24
Vârsta de pensionare crește pentru femei din iulie 2026. Cum se stabilește data exactă și cine este vizat. Anexa completă
Cancan.ro
BREAKING! Pericol la Marea Neagră: s-a emis Ro-ALERT
Prosport.ro
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
Adevarul
Pace istorică între SUA și Iran? Ce va însemna asta pentru buzunarele românilor
Mediafax
ÎNTÂLNIRE SURPRIZĂ între Nicușor Dan și unul dintre cei mai mari contestatari ai lui Bolojan
Click
Ce se va întâmpla cu averea Mirabelei Dauer. Decizie neașteptată din partea artistei: „Să o ia cine vrea”
Digi24
Avertisment în NATO: Rusia pregătește provocări militare în state din estul Europei. Ce țări sunt vizate (The Guardian)
Cancan.ro
Surpriză de proporții! Câte zile de caniculă anunță meteorologii Accuweather pentru luna iulie, în România
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate Tuncay Ozturk la aproape 10 ani de la divorțul de Andreea Marin. S-a recăsătorit și are copil
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Te gândești dacă mai MERITĂ SĂ REPARI o mașină? Află ce e mai IEFTIN: să vinzi sau să repari
Descopera.ro
Linii vechi de 2.000 de ani, desenate în deșert. Cine le-a creat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – O să-i zic nevestei tale că te culci cu secretara!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Ce a fost Turcul mecanic?