Prima pagină » Știri » Bărbat din Constanța, înjunghiat mortal după ce două grupuri de tineri s-au luat la bătaie

Bărbat din Constanța, înjunghiat mortal după ce două grupuri de tineri s-au luat la bătaie

Bărbat din Constanța, înjunghiat mortal după ce două grupuri de tineri s-au luat la bătaie
Un tânăr a fost omorât după ce s-au bătut pentru o fată

Potrivit reprezentanților Poliției Județene Constanța, două grupuri de tineri, unul din comuna Mihail Kogălniceanu și unul din Medgidia, s-au luat la bătaie, cu bâte și cuțite, în fața unui discobar din Cuza Vodă, cearta pornind, cel mai probabil, de la o fată, scrie corespondentul MEDIAFAX.

Bărbatul de 34 de ani a încercat să fugă, sărind un gard din apropierea discotecii, dar a fost lovit cu mașina de către agresori și apoi a fost înjunghiat. El a murit în drum spre spitalul din Medgidia. Trupul său a fost transportat la morgă pentru efectuarea necropsiei și stabilirea cu exactitate a cauzelor decesului.

De asemenea, un frate al bărbatului înjunghiat mortal a ajuns la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța, cu mai multe traumatisme, dar viața sa nu este în pericol.

La fața locului s-a deplasat o echipa operativă complexă a IPJ Constanța, formată din polițiști de ordine publică, investigații criminale, specialiști criminaliști și luptători din cadrul Serviciului Acțiuni Speciale, coordonați de către un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța.

A fost stabilit un cerc de persoane bănuite de participare la acest incident, anchetatorii audiind mai multe persoane implicate în scandal la secțiile de poliție din Medgidia și Mihail Kogălniceanu.

„Investigațiile continuă în vederea stabilirii cu exactitate a participației fiecăruia și a împrejurărilor concrete în care a fost săvârșită fapta, urmând a fi luate măsuri legale în consecință”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Constanța, Bogdan Păduraru.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
NU renunța la cafea! Un studiu amplu schimbă tot ce știam până acum
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Singura școală din București unde toți elevii au luat sub 5 la Evaluarea Națională 2026
Prosport.ro
Cea mai frumoasă antrenoare din România i-a înnebunit din nou pe fani: „Superbă”
Adevarul
Planul ascuns din spatele bătăliei pentru guvernare. Analist politic: „Nu e o luptă în sensul clasic”
Mediafax
ATENȚIE, dacă stai pe scaun peste 30 de minute! Ce au descoperit cercetătorii în 12 ani de studiu
Click
Prințesa Kate a surprins la Wimbledon! Accesoriul celebru la care a renunțat fără explicații
Digi24
Trei scenarii privind viitorul Guvern. În ce variantă ar putea fi propus Alexandru Nazare premier
Cancan.ro
DOLIU în lumea radioului! A murit Anne-Marie Ionescu
Ce se întâmplă doctore
Vierme de un metru în intestin și 38 de paraziți în creier. Povestea femeii care a aflat prea târziu ce a contractat în timpul unei vacanțe
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Peripețiile unui român care a plecat până în Thassos cu un vehicul electric de oraș
Descopera.ro
O structură mamut observată în spațiul cosmic sfidează tot ce știm!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Ce înseamnă viața lângă un centru de date: „Oricum ar fi, suntem termanți”