Prima pagină » Știri » Bărbat ucis de iubitul adolescent al fiicei sale cu trei lovituri de cuțit

Bărbat ucis de iubitul adolescent al fiicei sale cu trei lovituri de cuțit

Bărbat ucis de iubitul adolescent al fiicei sale cu trei lovituri de cuțit
Un bărbat din Sibiu a fost ucis de un adolescent în vârstă de 17 ani, cu trei lovituri de cuțit, în urma unei bătăi izbucnite întrucât victima încerca să își ia fata de 15 ani din casa tânărului, supărat că cei doi întrețineau, de peste un an, relații sexuale.

Un bărbat din Sibiu a fost ucis de un adolescent în vârstă de 17 ani, cu trei lovituri de cuțit, în urma unei bătăi izbucnite întrucât victima încerca să își ia fata de 15 ani din casa tânărului, supărat că cei doi întrețineau, de peste un an, relații sexuale.

Purtătorul de cuvânt al Poliției Sibiu, Luciana Balteș, a declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, că polițiștii au fost sesizați, luni după-amiază, că un bărbat din orașul Cisnădie a fost înjunghiat.

„Echipa care s-a deplasat la Cisnădie a stabilit că între victimă, un bărbat de 42 de ani, domiciliat în localitatea Cisnădie, și agresor, un tânăr în vârstă de 17 ani, domiciliat tot în Cisnădie, existau neînțelegeri mai vechi pe fondul relației pe care cel din urmă o avea cu fiica victimei. În cursul zilei de luni, între cei doi a izbucnit un conflict spontan care a degenerat în acte de violență, în urma căruia tânărul i-a aplicat victimei trei lovituri cu un cuțit”, a declarat Luciana Balteș.

Anchetatorii susțin că între victimă și presupusul agresor exista un conflict vechi deoarece adolescentul întreținea, de peste un an, relații sexuale cu fiica în vârstă de 15 ani a bărbatului. Bărbatul a mers, luni după-amiaza, la domiciliul adolescentului pentru a-și lua fata, moment în care cei doi au început să se bată, iar tânărul de 17 ani l-a înjunghiat de trei ori cu un cuțit.

Cauza a fost preluată de procurori întrucât bărbatul a murit marți, urmând să ceară instanței arestarea preventivă pe 20 de zile a adolescentului.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un fost director Microsoft, impresionat de transformarea României din ultimii ani