Prima pagină » Știri » Brașov: Trei persoane au fost rănite după ce autoturismul în care se aflau s-a ciocnit cu un camion

Brașov: Trei persoane au fost rănite după ce autoturismul în care se aflau s-a ciocnit cu un camion

Brașov: Trei persoane au fost rănite după ce autoturismul în care se aflau s-a ciocnit cu un camion
Trei persoane au fost rănite, sâmbătă, în urma unui accident produs pe DN 1, în județul Brașov, după ce autoturismul în care se aflau s-a ciocnit cu un camion, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Accidentul a avut loc pe DN 1, la ieșirea din Codlea spre Vlădeni, după ce un camion încărcat cu fructe și legume s-a ciocnit cu un autoturism.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Brașov, căpitan Ciprian Sfreja, la fața locului s-au deplasat un echipaj de descarcerare, două echipaje SMURD și o ambulanță.

În urma impactului, trei persoane din autoturism au fost rănite, una rămânând încarcerată.

Conform Centrului Infotrafic, din primele informații de la locul accidentului reiese că autoturismul a intrat pe contrasens.

În prezent, traficul rutier în zona producerii accidentului este întrerupt.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Continentele Pământului pierd apă dulce într-un ritm alarmant. Avertismentul Băncii Mondiale
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Prosport.ro
Ce mai face Arpad Paszkany. Iubita mai tânără l-a fotografiat în vila lor luxoasă din Marbella
Adevarul
Cazul unei adolescente aflată la risc de deportare din Danemarca a atras atenția lui Musk. Comentariul acestuia a suscitat un val de reacții online
Mediafax
România intră în 2026 cu accize majorate la pompă și la raft. Iată cu cât cresc lucrurile
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Unde va fi înmormântată Brigitte Bardot? „Plângem pierderea unei legende a secolului”