Prima pagină » Știri » Bucureșteanul acuzat că și-a înjunghiat fosta concubină pe o stradă din Codlea a fost arestat

Bucureșteanul acuzat că și-a înjunghiat fosta concubină pe o stradă din Codlea a fost arestat

Bucureșteanul acuzat că și-a înjunghiat fosta concubină pe o stradă din Codlea a fost arestat
Bucureșteanul acuzat că și-a înjunghiat fosta concubină pe o stradă din localitatea brașoveană Codlea a fost arestat preventiv, marți seară, pentru 29 de zile, pentru tentativă de omor calificat, bărbatul nefăcând recurs în sala de judecată, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Bucureșteanul acuzat că și-a înjunghiat fosta concubină pe o stradă din localitatea brașoveană Codlea a fost arestat preventiv, marți seară, pentru 29 de zile, pentru tentativă de omor calificat, bărbatul nefăcând recurs în sala de judecată, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Bucureșteanul, în vârstă de 34 de ani, a fost dus la Tribunalul Brașov în jurul orei 18:00, iar după două ore de audieri judecătorii au decis arestarea lui preventivă pentru 29 de zile.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Tribunalului Brașov, Alina Mioc, bărbatul nu a declarat recurs în sala de judecată, însă are termen de 24 de ore pentru a face acest lucru.

Femeia care a fost înjunghiată de către fostul ei concubin, pe o stradă din Codlea, este internată în stare critică la Spitalul Județean Brașov, unde a fost operată, anchetatorii afirmând că aceasta a fost lovită de mai multe ori cu un briceag, a cărui lamă i-a rămas înfiptă în cap.

Purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Brașov, comisar șef Liviu Naghi, a declarat, miercuri, într-o conferință de presă, că incidentul a avut loc marți, în jurul orei 16.00, pe strada Laterală din Codlea, unde bărbatul a scos un briceag și și-a înjunghiat fosta concubină în gât și în cap, lama briceagului rămânând înfiptă în craniul femeii.

El a precizat că agresorul a aruncat apoi mânerul briceagului și a fugit cu un autoturism tip taxi cu care venise din București, iar după aproximativ șase ore, în jurul orei 23.00, a fost prins de polițiști pe bulevardul Gării din Brașov, în timp ce încerca să fugă spre Capitală.

Potrivit sursei citate, agresorul, în vârstă de 34 de ani, este din București, unde locuia de mai bine de 15 ani cu concubina lui, în vârstă de 31 de ani, cu care avea trei copii – o fată de 15 ani și doi băieți de opt și, respectiv, patru ani. În urmă cu două luni, din cauza certurilor și a violenței bărbatului, femeia și-a luat cei trei copii și a plecat din București, internându-se într-un centru maternal din localitatea brașoveană Codlea. Femeia și-a găsit de lucru în Codlea la un magazin, ca vânzătoare.

Conform polițiștilor, în cursul zilei de marți bărbatul a sunat-o și i-a spus că vrea să o viziteze. Ea a acceptat, iar după ce a ieșit de la serviciu s-a întâlnit cu fostul concubin și au băut o cafea de la un automat de pe strada Laterală. Bărbatul a încercat să o convingă pe femeie să se întoarcă la el, spunându-i că și-ar fi găsit de lucru la o firmă de taximetrie unde se află în probe, însă pentru că ea l-a refuzat, a scos briceagul și a înjunghiat-o de mai multe ori în cap și în gât.

În prezent, femeia este internată la Spitalul Județean Brașov, la Secția de terapie intensivă, fiind operată miercuri dimineață.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Donald Trump anunță posibilitatea unui acord cu Iranul: ”Dacă nu, arunc totul în aer și le iau petrolul”
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Mihaela Rădulescu, destăinuiri dureroase la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: „Nicio femeie n-ar trebui să fie doar femeia cuiva”
Mediafax
Prognoza ANM: temperaturile scad în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Un salt uriaș al evoluției vieții pe Pământ s-a întâmplat mai devreme decât credeau cercetătorii