Prima pagină » Știri » Circulație restricționată pe A3, pentru filmarea unor secvențe dintr-un film cu Nicolas Cage

Circulație restricționată pe A3, pentru filmarea unor secvențe dintr-un film cu Nicolas Cage

Andrei Dumitrescu
Circulație restricționată pe A3, pentru filmarea unor secvențe dintr-un film cu Nicolas Cage
Circulația rutieră pe autostrada A3 va fi restricționată marți, pe sensul București - Ploiești, între kilometrii 17 și 30, pentru filmarea unor secvențe din producția "The Dying of the Light", în care joacă Nicolas Cage.

Potrivit Centrului Infotrafic din Poliția Române, marți, între orele 8.00 și 18.30, calea București – Ploiești a autostrăzii A3 va fi închisă temporar circulației, pentru perioade de maximum 30 de minute, pe tronsonul Ștefănești – Snagov, respectiv între kilometrii 17 și 30, „în vederea filmării unor secvențe pentru o peliculă”.

În perioada restricțiilor de trafic, șoferii pot circula pe DN 1 București – Otopeni – Ploiești. De asemenea, pentru autovehiculele cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone, ruta ocolitoare este pe DN 1A București – Buftea – Ploiești.

În luna februarie, Nicolas Cage a revenit în România pentru a lucra la filmul „The Dying of the Light”, în regia lui Paul Schrader, care spune povestea unui agent CIA ce începe să își piardă vederea în timpul ultimei sale misiuni. Filmările pentru această producție au loc în București și la studiourile Castel Film, conform imdb.com.

În 2010, actorul a filmat în România pentru filmul „Ghost Rider – Spirit of Vengeance”, care a fost lansat în 2012.

În cei peste 30 de ani de carieră, Nicolas Cage a realizat peste 40 de filme, printre care se numără „Părăsind Las Vegas” (1995), care i-a adus un premiu Oscar pentru interpretare, și „Suflet sălbatic” (1990), în regia lui David Lynch, recompensat cu Palme d’Or la Festivalul de Film de la Cannes.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Scandalul dronei de lângă Neptun Deep: Miruță explică haosul și ERORILE de comunicare
Digi24
Marian Godină anunță că a demisionat din Poliția Română: „Mi-a luat mult timp să decid”. Cum își argumentează plecarea
Cancan.ro
Apartament de 19.000 de lei, scos la licitație de ANAF. Prețul a fost redus la jumătate
Prosport.ro
GALERIE FOTO. Cea mai sexy femeie din lume a spus ce o face fericită!
Adevarul
Liderul din UK lăudat de Simion vrea să taie ajutoarele pentru românii din Regat. „Susținătorii AUR nu-și dau seama de adevăratul pericol”
Mediafax
Barbie și Ken s-au ÎNGRĂȘAT în ultimii 30 de ani! Cum s-au schimbat celebrele păpuși odată cu oamenii
Click
Ioana Tufaru, de urgență pe mâinile medicilor. Vedeta a ajuns în sala de operație: „Aveam dureri mari”
Digi24
Iubitul lui Hayden Panettiere, condamnat pentru violenţă domestică, era în apartament în momentul morţii: „Nu a dat semne de emoţie”
Cancan.ro
Ce salariu încasa medicul rezident care și-a luat viața la Spitalul Universitar? Tânărul de 28 de ani trăia o dramă
Ce se întâmplă doctore
Îți mai amintești de Leonard Miron, celebrul prezentator? Cum arată și cu ce se ocupă în prezent. Unde a ajuns să muncească
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Marian Godina a demisionat din Poliție. Care e motivul și ce va face în continuare
Descopera.ro
Obiceiul simplu care îți schimbă viața fără să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Vreau să te dezbrac si să te arunc în zăpadă!
Descopera.ro
Un gândac vechi de 100 de milioane de ani nu seamănă cu niciun alt animal viu sau dispărut