Prima pagină » Știri » Cisternă încărcată cu benzină, răsturnată pe un câmp în județul Galați

Cisternă încărcată cu benzină, răsturnată pe un câmp în județul Galați

Știri
O cisternă încărcată cu 24 de tone de benzină s-a răsturnat, vineri, pe un câmp, între municipiul gălățean Tecuci și localitatea vrânceană Tișița, autotrenul pierzând benzină din rezervor în urma accidentului produs în condiții de ceață densă.

O cisternă încărcată cu 24 de tone de benzină s-a răsturnat, vineri, pe un câmp, între municipiul gălățean Tecuci și localitatea vrânceană Tișița, autotrenul pierzând benzină din rezervor în urma accidentului produs în condiții de ceață densă. În accident au fost implicate trei autocisterne, dintre care două erau încărcat cu benzină.

Și cel de-al doilea autotren a fost foarte aproape să ajungă în șanț, dar numai cabina a ieșit în afara carosabilului, cisterna rămânând pe șosea. Șoferul celei de-a treia mașini a reușit să evite în ultimul moment impactul. În prezent, la fața locului acționează echipe ale poliției și ISU Galați

Centrul INFOTRAFIC informează că, deoarece din autocisterna răstrunată se scurge combustibil, iar operațiunile de ridicare sunt dificile, s-a luat măsura devierii traficului ușor pe ruta Tecuci – Movileni – Furceni – Cosmești – Doaga – DN24 – Tișița și retur, traficul în zonă fiind întrerupt.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Euractiv: Nicușor Dan „Eroul de ieri al UE este azi un zero în stil MAGA”
Digi24
Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
Cancan.ro
Amendă de 100.000 de lei pentru românii care fac asta în propria curte. Mulți proprietari nu știu regula
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
„Din doi săraci nu faci unul bogat”. Primăriile de la sat, în situații imposibile după „eficientizare”
Mediafax
Cel mai slab rezultat din istorie pentru titlurile de stat
Click
Cu ce sumă amețitoare se vinde fostul local al actorului Florin Călinescu: „Aici găseai cei mai buni papanași din București”. De ce a renunțat la afacere
Digi24
Omul pe care Putin îl vrea mort și care ar putea obține pacea în Ucraina: „Am avut de-a face cu ei mulți ani, știu cum să le vorbesc”
Cancan.ro
BOMBĂ! Cabral Ibacka, relație secretă cu un model Playboy cu origini africane
Ce se întâmplă doctore
Camelia Pătrășcanu nominalizează zodia care se va îmbogăți până pe data de 1 iunie 2026
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Turcii și românii lucrează la o dronă terestră pentru armată: FOTO și primele detalii despre proiect
Descopera.ro
Vera West, femeia care a creat unul dintre cele mai recunoscute costume din istoria filmului horror
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
De ce nu mai apar trupe precum Metallica sau Nirvana. Cum au schimbat internetul și algoritmii cultura muzicală