Prima pagină » Știri » Dosar penal pentru o învățătoare care a bătut un elev, pentru că „făcea pe șmecherul”

Dosar penal pentru o învățătoare care a bătut un elev, pentru că „făcea pe șmecherul”

Dosar penal pentru o învățătoare care a bătut un elev, pentru că
Poliția Argeș a deschis dosar penal și face verificări în cazul unei învățătoare din comuna Călinești care este acuzată de către părinții unui elev de faptul că l-a bătut pe băiat, cu un băț, în timpul orelor, învățătoarea spunând că l-a lovit pe copil "cu o nuia" pentru că "făcea pe șmecherul".

Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Argeș, polițiștii au deschis un dosar de cercetare penală și fac verificări într-un presupus caz de violență în școală, după ce au fost sesizați de către reprezentanții Spitalului de Pediatrie Pitești că în această unitate sanitară a fost adus de către părinți un copil care are semne de violență și care susține că a fost bătut de către învățătoare, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Conform sursei citate, băiatul este elev la școala din comuna Călinești, iar părinții acestuia spun că vânătăile de pe corpul copilului au fost făcute de către învățătoare.

Poliția face verificări pentru a stabili situația de fapt în acest caz.

Învățătoarea acuzată de violență, Ana Ionescu, lucrează în sistem de mulți ani și recunoaște că l-a lovit pe copil. Ea le-a declarat jurnaliștilor că l-a lovit pe copil „cu o nuielușă ca un creion, ușor mai groasă decât un creion”, pentru că acesta refuza să învețe. Cadrul didactic a spus că, în momentul în care l-a scos la tablă pe elev, acesta „făcea pe șmecherul”.

Acesta este al doilea dosar de cercetare penală deschis de către polițiștii argeșeni săptămâna aceasta și care are ca obiect acte de violență produse în școală.

Săptămâna aceasta, Poliția din localitatea Costești, județul Argeș, a deschis un dosar de cercetare penală după ce părinții unui elev de clasa a opta au depus reclamație pe motiv că fiul lor a fost bătut de profesorul de sport al școlii.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Unul din cei mai importanți bancheri din Rusia are vești proaste pentru Putin. „Vom ajunge la o criză socială”
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Minunea de la Cluj: satul care și-a dublat populația cu o strategie neașteptată. Case și terenuri pentru tineri
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
Cine sunt cele trei personalități din lume care pot călători fără pașaport. Explicațiile din spatele acestor excepții
Cancan.ro
Imaginile verii de la mare! A “pupat” gardul și a lustruit Audiul. De fapt, “distracția” a avut loc în parcarea de la LOFT
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Motorina s-a ieftinit cu aproape 70 de bani. Ce prețuri afișează astăzi benzinăriile
Descopera.ro
Un meteorit marțian rar păstrează indicii nemaivăzute despre interiorul Planetei Roșii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
X-Men: Marvel a anunțat actorul care îl va interpreta pe Mister Sinister