Prima pagină » Știri » Două persoane au ajuns la spital, după ce au fost atacate de un urs

Două persoane au ajuns la spital, după ce au fost atacate de un urs

Două persoane au ajuns la spital, după ce au fost atacate de un urs
Două persoane, soț și soție, au fost transportate cu ambulanțele, duminică, la Spitalul Județean de Urgență din Târgu Jiu, după ce au fost atacate de un urs în zona montană a localității gorjene Padeș, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Bărbatul, în vârstă de 67 de ani, și soția acestuia, de 62 de ani, au fost atacați de un urs în timp ce coborau de pe munte spre satul Cloșani din comuna Padeș, unde locuiesc.

Femeia a povestit că ursul a ieșit dintr-o tufă și a lovit-o, trântind-o la pământ, iar bărbatul a încercat să se apere, dar a fost și el atacat de animal.

De asemenea, ei au spus că un câine care îi însoțea a reușit să alunge ursul.

Cei doi au fost găsiți de un localnic, acesta transportându-i cu mașina până în sat de unde au fost preluați de două ambulanțe și transportați la Spitalul Județean de Urgență din Târgu Jiu.

Potrivit medicilor, femeia are mai multe excoriații la abdomen și la un picior, în timp ce bărbatul se află în stare mai gravă, având o rană la un picior și urmând să fie supus unei intervenții chirurgicale.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
The Guardian a dat „nota 4” filmului lui Cristian Mungiu
Digi24
Prima reacție a NATO după ce un avion F-16 românesc a doborât o dronă în spaţiul aerian al Estoniei
Cancan.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Accident cumplit în Chitila: o basculantă a trecut pe roșu și a izbit violent un Logan. Șoferul mașinii, în stare critică la spital
Mediafax
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Click
Daniel Pavel, primele declarații după ce și-a înmormântat tatăl chiar în ziua finalei „Desafio: Aventura”: „Nu știi niciodată când cel de Sus taie firul!”
Digi24
Xi Jinping i-a spus lui Donald Trump că Vladimir Putin ar putea „regreta” invazia în Ucraina. Ce a spus liderul SUA despre CPI
Cancan.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Marie Jeanne Ion, la 20 de ani de la răpirea din Irak! Cum arată azi jurnalista
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Pare incredibil, dar e adevărat: Un Opel Astra a fost înregistrat de radar cu 696 km/h! Șoferul, amendat cu 6.600 de euro
Descopera.ro
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
Mai bine de trei veacuri de când „Lorenzo de Medici” al României îi îndruma pe moldoveni să lupte împotriva otomanilor