Prima pagină » Știri » Dragnea contestă condamnarea din dosarul DGASPC prin altă cale de atac

Dragnea contestă condamnarea din dosarul DGASPC prin altă cale de atac

Dragnea contestă condamnarea din dosarul DGASPC prin altă cale de atac
Liviu Dragnea a formulat prin avocați, marți, la instanța supremă, recurs în casație, o altă cale de atac față de condamnarea de 3 ani și 6 luni în dosarul angajărilor fictive de la DGASPC Teleorman. Inițial, fostul lider PSD a depus, tot la ICCJ, și o contestație în anulare în același dosar.

Avocații lui Liviu Dragnea au formulat, marți, recurs în casație față de decizia de condamnare în dosarul DGASPC, se arată pe portalul instanței supreme.

De altfel, fostul președinte PSD a formulat, la finele săptămânii trecute, altă cale de atac împotriva condamnării: o contestație în anulare – o cale de extraordinară de atac la decizia definitivă de condamnare la 3 ani și jumătate.

Fostul lider PSD Liviu Dragnea a fost condamnat la închisoare de 3 ani și 6 luni cu executare, în luna mai, în dosarul angajărilor fictive de la Direcția de Protecție a Copilului Teleorman.

În prezent, Liviu Dragnea este încarcerat în Penitenciarul Rahova.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Donald Trump îi cere lui Volodimir Zelenski „să se grăbească” cu demersurile pentru încheierea unui acord de pace cu Rusia
Digi24
China amenință cu „toate măsurile necesare” după ce CIA a publicat un clip în limba chineză pentru recrutarea de ofițeri
Cancan.ro
Gestul ireal făcut de fosta parteneră a lui Adrian Kreiner din spatele gratiilor. Ce le-a cerut magistraților 😲
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Trupele NATO au fost „bătute măr” de ucraineni în cadrul unor exerciții în Estonia. „Suntem condamnați”
Mediafax
Un cunoscut oraș turistic, aflat lângă România, a interzis comerțul de alcool după ora 20.00
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Autospecială de pompieri, oprită de poliție în drum spre incendiu. Polițiștii se deplasau spre același incident
Cancan.ro
Lovitură de la tribunal pentru rudele tinerilor implicați în crima lui Mario Berinde din Cenei. Ce au decis judecătorii
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face și cum arată acum Mirela Stoian, cea care a interpretat-o pe Lila, în „Vacanța Mare”. Actrița a intrat într-un con de umbră de ani buni
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Rostec trimite BMP-3 către Rusia. Ajută în Ucraina sau ajung la „cimitirul” de 800 de unități distruse?
Descopera.ro
Arma secretă cu care dacii dădeau fiori inamicilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Cum va fi vremea în martie? Prognoza anunțată de ANM