Prima pagină » Știri » Fată de 13 ani, la spital după ce a fost bătută de mamă cu făcălețul pentru că nu făcuse curățenie

Fată de 13 ani, la spital după ce a fost bătută de mamă cu făcălețul pentru că nu făcuse curățenie

O fată în vârstă de 13 ani din municipiul Constanța a ajuns la spital după ce a fost bătută cu făcălețul de mama ei, pentru că nu făcuse curățenie în casă, Poliția și Direcția de Asistență Socială declanșând anchete în acest caz.

O fată în vârstă de 13 ani din municipiul Constanța a ajuns la spital după ce a fost bătută cu făcălețul de mama ei, pentru că nu făcuse curățenie în casă, Poliția și Direcția de Asistență Socială declanșând anchete în acest caz.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al județului Constanța, inspector Crina Chirea, a declarat azi că la sfârșitul săptămânii trecute Niculina P. (44 de ani) s-a supărat pe fiica ei, în vârstă de 13 ani, pentru că nu făcuse curățenie în casă și a lovit-o cu făcălețul în cap și peste spate.

Fata a mers, luni, la școală, iar cadrelele didactice au văzut urmele loviturilor și au chemat ambulanța, care a transportat-o la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța. La unitatea spitalicească a sosit și mama fetei, care și-a recunoscut fapta și a povestit cadrelor medicale ce se întâmplase. Victima a fost diagnosticată cu o plagă în zona capului și a rămas internată în Secția de Chirurgie Copii.

În funcție de numărul de zile de îngrijiri medicale, polițiștii vor lua măsuri împotriva femeii. De asemenea, reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Constanța au deschis și ei o anchetă în acest caz.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Viza de SUA a lui George Simion, contestată de 4 oficiali americani
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Miruță, despre bucățile de drone de pe plajă: „E mai bine să se sufle și-n iaurt, decât să fie cineva rănit”
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
A murit actrița Hayden Panettiere, celebră pentru rolurile din „Nashville” și „Heroes”. Avea 36 de ani
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Simone Tempestini, aproape de PODIUMUL european la raliuri! Cum s-a descurcat românul în Raliul Cehiei?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Exercițiile fizice pot ajuta creierul îmbătrânit să „elimine deșeurile”