Prima pagină » Știri » FOTO. Românul care a moștenit averea soțului său cu 54 de ani mai mare, criticat de familia mortului / Florin Marin: Aș vrea să își vadă de treburile lor

FOTO. Românul care a moștenit averea soțului său cu 54 de ani mai mare, criticat de familia mortului / Florin Marin: Aș vrea să își vadă de treburile lor

FOTO. Românul care a moștenit averea soțului său cu 54 de ani mai mare, criticat de familia mortului / Florin Marin: Aș vrea să își vadă de treburile lor

Florin Marin, românul care a moștenit averea soțului său cu 54 de ani mai mare, susține că nu a avut niciun interes, că și-a iubit partenerul, deși familia decedatului l-a numit „lipitoare”.

Philip Clements, un fost vicar britanic, a murit la vârsta de 81 de ani într-un spital din București, din cauza restricțiilor impuse pe timpul pandemiei de coronavirus.

Foto: Philip Clements – Facebook

Potrivit Daily Mail, starea de sănătate a bărbatului s-a deteriorat după ce nu a mai avut acces la medicamentele ce îi fuseseră prescrise în Marea Britanie, pentru problemele de inimă.

Florin este moștenitorul a 150.000 de lire sterline, bani de pe urma unei asigurări de viață, o casă de 100.000 de lire sterline care a fost trecută pe numele lui înainte ca Philip Clements să moară și va primi 2.000 de lire în fiecare lună.

Fratele mai mare al domnului Clements, Anthony, în vârstă de 71 de ani, a rămas doar cu două fotografii de familie. Un alt frate al decedatului, în vârstă de 76 de ani, l-a numit pe Florin „lipitoare”, susținând că a primit ce și-a dorit mereu.

Oamenii au impresia că banii sunt motivul pentru care cineva se căsătorește cu o femeie sau un bărbat mai în vârstă. Nu este așa. Nu. Nu. La noi chiar nu a fost așa. Cât despre comentariile făcute de familia lui, aș vrea să își vadă de treburile lor, le doresc să aibă parte de tot ce este mai bun”, a declarat Florin Marin, într-un interviu pentru emisiunea This Morning.

Foto: Philip Clements -Facebook

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Mii de turiști au rămas blocați în Laponia. Temperaturi de aproape minus 40 de grade
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
Câți bani a primit Iustin HVNDS, de la Antena 1, pentru cele doar 3 zile la Survivor 2026
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Ce se află sub gheața celei mai mari insule din lume. Pământul le-a ascuns aici dintr-un motiv anume
Mediafax
Timothée Chalamet, Globul de Aur! Lista COMPLETĂ a câștigătorilor din 2026
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
Reacția dură a preşedintelui Cubei, după ce Trump l-a amenințat să încheie un acord cu SUA „înainte să fie prea târziu”
Cancan.ro
Fenomene meteo foarte periculoase în Capitală. Bucureștenii, sfătuiți să evite deplasările în aceste zile, potrivit meteorologilor Accuweather
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Șoferii care au parcat pe trotuar s-au trezit cu roțile blocate. Primăria a postat imaginile pe TikTok
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Cât timp ar dura să zbori în jurul lumii?