Prima pagină » Știri » Incendiu violent la o hală din București. Există pericol de explozie. FOTO și VIDEO

Incendiu violent la o hală din București. Există pericol de explozie. FOTO și VIDEO

Un incendiu a izbucnit, vineri, la o hală de băuturi alcoolice de pe bulevardul 1 Decembrie 1918, suprafața afectată fiind estimată la 2.000 mp. În zonă, sunt degajări foarte mari de fum și este posibil să fie butelii de oxigen în interiorul depozitului, potrivit ISU București-Ilfov.

UPDATE: Angajații Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) București-Ilfov au verificat spațiile halei cu băuturi alcoolice în care a izbucnit incendiul, vineri, nefiind identificate persoane surprinse înăuntru, potrivit reprezentanților instituției. Incendiul nu a fost încă lichidat, la ora transmiterii știrii înregistrându-se în continuare mici focare.

 Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) București-Ilfov au anunțat că un incendiu a izbucnit, vineri, la o hală de băuturi alcoolice pe bulevardul 1 Decembrie 1918, în zonă existând degajări foarte mari de fum. 

Suprafața estimată a fi afectată este de 2.000 de metri pătrați și, din informațiile preliminare, este posibil să fie butelii de oxigen în interiorul depozitului. Potrivit ISU București-Ilfov, ard cauciucuri, paleți și sticle de vin pe aproximativ 1.000 mp, incendiul a fost localizat, nefiind posibilități de propagare.

La fața locului, au fost trimise șapte autospeciale de stingere a incendiului, un echipaj de descarcerare și o autoscară.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Analiză | Un al Treilea Război Mondial este plauzibil, dar iată cum poate fi evitat
Digi24
Hainele și nu pozele nud ale consulului Ucrainei în Republica Dominicană au dus la concedierea ei. Ce a purtat Victoria Iakimova
Cancan.ro
Le plângeai de milă? Câți lei câștigă într-o singură lună acest livrator Glovo pakistanez, din Constanța. Ce sumă trimite acasă
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, imagini hot. Cât de frumoasă e românca
Adevarul
De la hobby la profit. Tânărul care crește păsări „ca la țară” pentru a scăpa de alimentele procesate
Mediafax
Patru cercetări științifice care păreau absurde, dar au dat rezultate absolut remarcabile
Click
În ce zonă de vis și-a încărcat bateriile actrița Victoria Răileanu, de Paște? „A fost pe sufletul meu”. Secrete de la filmările noului spin-off „Destine cu parfum de lavandă”
Digi24
Singura țară din lume care își poate acoperi integral hrana din resurse proprii. Cum stă România într-un astfel de clasament mondial
Cancan.ro
Câți bani a primit eliminata Iuliana Dup, de la Pro TV, pentru cele 15 săptămâni de Desafio
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Gabriela Cristea în costum de baie după ce a slăbit 30 de kilograme. E mândră de silueta ei! Fanii au criticat-o
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Chinezi au prezentat sistemul hibrid cu inteligență artificială care va bate Toyota
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Nu îmi place că te culci cu soția mea!
Descopera.ro
În 1990, un bărbat a găsit cea mai mare peșteră din lume, iar apoi a „pierdut-o”