Prima pagină » Știri » Incendiul produs la o hală din Capitală fost stins vineri dimineață / O hală a ars în totalitate. Construcția era service auto FOTO și VIDEO

Incendiul produs la o hală din Capitală fost stins vineri dimineață / O hală a ars în totalitate. Construcția era service auto FOTO și VIDEO

Incendiul produs joi noapte la o hală de pe Șoseaua Fundeni din Capitală a fost stins vineri dimineață, nefiind persoane rănite, informează ISU București-Ilfov. La scurt timp după izbucnirea incendiului, bucureștenii au fost avertizați prin Ro-Alert cu privire la fumul degajat.

„După câteva ore de intervenție, care au implicat adoptarea de măsuri pentru stingerea incendiului, protejarea vecinătăților și informarea populației, la fața locului mai acționează o singură autospecială de stingere, pentru monitorizarea situației. Nu au fost persoane rănite ca urmare a evenimentului. Felicitări pompierilor care au acționat, pentru implicarea și profesionalismul lor, prin care au dovedit încă o dată că formăm o echipă puternică”, au transmis, vineri dimineață, reprezentanții ISU București-Ilfov.

Incendiul s-a produs la o hală de pe Șoseaua Fundeni din Capitală, care funcționa ca service auto. Hala a ars în totalitate.

Populația din Capitală a fost avertizată la scurt timp după producerea incendiului, prin sistemul de urgență Ro-ALERT. Bucureștenii erau sfătuiți să ocolească zona din cauza fumului.

UPDATE Incendiul din Capitală: Hala a ars în totalitate. Construcția era service auto

Hala de pe Șoseaua Fundeni din Capitală a ars în totalitate, fiind cuprins de flăcări și un alt spațiu de depozitare lipit de construcție, informează ISU București-Ilfov. Hala distrusă era amenajată ca service auto, în interior fiind găsite mai multe mașini.

Hala care a luat foc, joi noapte, pe Șoseaua Fundeni din Capitală era amenajată ca service auto. Aceasta a ars în totalitate din cauza arderii generalizate.

În interior au fost găsite mai multe mașini, informează ISU București-Ilfov.

Totodata, un alt spațiu de depozitare (lipit de hală), în care se gaseau materiale pentru constructie, a fost afectat în mare proporție.

Echipajele ISU intervin, la ora transmiterii știrii, pe Șoseaua Fundeni din Capitală pentru a stinge un incendiu produs la un depozit ce are o suprafață de 400 mp.

În interiorul depozitului sunt autoturisme, suprafața afectată fiind de 500 metri pătrați, precizează sursa citată.

Sursa menționată mai anunță că posibilitatea de alimentare cu apă din rețeaua de hidranți este redusă. Drept urmare, vor fi trimise și motopompe și este posibil ca alimentarea să fie făcută și din lac.

Potrivit ISU București-Ilfov, există posibilitatea ca flăcările să se extindă, deoarece în exteriorul halei sunt și alte spații de depozitare.

La intervenție au fost mobilizate 12 autospeciale de stingere, Detașamentul Special de Salvatori, 2 echipaje SMURD și unul de descarcerare.

Sunt degajări mari de fum în zonă.

A fost emis mesaj ROALERT

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Greșelile care îți GOLESC portofelul la supermarket. Cum să cheltuiești MAI PUȚIN la cumpărături
Digi24
Cât de mulțumit a fost ministrul Radu Miruță de răspunsul Ucrainei privind drona explodată la Constanța. „Este absolut legitim”
Cancan.ro
A murit Eugen Olariu! Avea doar 49 de ani
Prosport.ro
Imagini unice: Gigi Becali, în șlapi, discută cu preoții cărora le-a dat un Bentley de peste 300.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
Durerea părinților adolescentei care a cerut să fie eutanasiată la 16 ani: „Se simțea într-o gaură neagră”
Mediafax
GAFĂ diplomatică: premierul unei SUPERPUTERI a primit un premiu inventat
Click
Locul din România pe care Dan Negru îl recomandă tuturor. Are o istorie aparte: „Mi-ar fi plăcut să fie plin de turiști”
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Alertă meteo de ultimă oră! Furtuni, grindină și vijelii în mai multe județe din România
Ce se întâmplă doctore
Vedeta pe care nu o mai recunosc oamenii pe stradă: „Pare extrem de bolnavă”! Cântăreața a trecut printr-o transformare uluitoare din cauza operațiilor estetice
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Britanicii recomandă această Dacia Duster la mâna a doua: Are tracțiune 4×4 și costă mai puțin de 6.000 de euro
Descopera.ro
Descoperire majoră! Istoria umanității va fi rescrisă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Cele mai bune două orașe din lume sunt din aceeași țară