Prima pagină » Știri » IRONII. Olguța Vasilescu, despre ultimele anunțuri ale lui Arafat cu privire la coronavirus: „Deci, facem campanie electorală în familie…”

IRONII. Olguța Vasilescu, despre ultimele anunțuri ale lui Arafat cu privire la coronavirus: „Deci, facem campanie electorală în familie…”

IRONII. Olguța Vasilescu, despre ultimele anunțuri ale lui Arafat cu privire la coronavirus: „Deci, facem campanie electorală în familie...”

Lia Olguța Vasilescu a afirmat, după anunțul lui Raed Arafat că evenimentele cu un număr mai mare de 1.000 de persoane vor fi interzise, în contextul epidemiei de coronavirus, că „facem campanie electorală în familie”.

„Deci, facem campanie electorala în familie…”, a scris Lia Olguța Vasilescu, duminică, pe Facebook.

Vasilescu a anunțat, joi pe rețeaua de socializare, că Biroul Permanent Municipal Craiova a aprobat, în unanimitate candidatura ei la Primăria orașului Craiova.

Deputatul PSD a adăugat că va prezenta în următoarea perioadă echipa și programul cu care vine la primărie, care va conține o listă de investiții necesare „nu doar pentru ridicarea gradului de confort, ci și pentru a avea cel mai frumos municipiu reședință de județ din România”.

Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă (DSU), Raed Arafat, a declarat că toate şcolile în care sunt raportate cazuri de infecţii cu noul coronavirus vor fi închise. În acelaşi timp, evenimentele cu un număr mai mare de 1.000 de persoane sunt interzise.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Iubitele l-au abandonat, fiica n-are bani! Cine îi plătește, de fapt, lui Irinel Columbeanu taxa la azil: „Îl scapă și de datorii!”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Insula din Grecia cu mai mulți oameni de 90 de ani decât orice alt loc din lume