Prima pagină » Știri » Militar român rănit în Afganistan în urma deflagrației unui dispozitiv exploziv improvizat

Militar român rănit în Afganistan în urma deflagrației unui dispozitiv exploziv improvizat

Militar român rănit în Afganistan în urma deflagrației unui dispozitiv exploziv improvizat
Plutonierul adjutant Costel Stanciu, aflat în misiune în Afganistan, a fost rănit, joi, în urma deflagrației unui dispozitiv exploziv improvizat, pe timpul executării unei misiuni de antrenament, potrivit MApN.

Plutonierul adjutant Costel Stanciu, aflat în misiune în Afganistan, a fost rănit, joi, în urma deflagrației unui dispozitiv exploziv improvizat, pe timpul executării unei misiuni de antrenament, potrivit MApN.

Potrivit unui comunicat al MApN, plutonierul adjutant Costel Stanciu, aflat în misiune în Afganistan, a fost rănit joi, 20 decembrie, în jurul orei 14.30 (ora României), în urma deflagrației unui dispozitiv exploziv improvizat, pe timpul executării unei misiuni de antrenament.

După acordarea primului ajutor la fața locului, acesta a fost transportat imediat la spitalul din bază pentru îngrijiri medicale și tratament de specialitate.

Plutonierul adjutant Costel Stanciu, militar al Forțelor pentru Operații Speciale, este stabil hemodinamic, menționează sursa citată.

„Conducerea Ministerului Apărării Naționale urmărește cu atenție evoluția stării de sănătate a militarului”, se mai arată în comunicat.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Atenție, șoferi! Din 25 august, rămâi fără permis dacă nu plătești amenzile de circulație
Digi24
Ciobanul care a găsit cadavrul tânărului George Smyth a murit în aceeași zonă și în același mod la doar câteva zile după descoperire
Cancan.ro
TOP 47 | Clasamentul pensiilor, în funcție de județ. În ce oraș sunt cei mai bogați pensionari din România în 2026
Prosport.ro
Frații Pavăl au cumpărat cu bani grei un teren de 14,5 hectare de la Ion Țiriac și își măresc imperiul din Timișoara cu o nouă investiție uriașă!
Adevarul
Cum îi poate afecta pe români insolvența rafinăriei Petrotel Lukoil
Mediafax
Scene incredibile pe stadion! Un bebeluș a intrat pe teren și a oprit meciul. Ce s-a întâmplat apoi
Click
Cine este artista care a venit la aniversarea Andrei cu elicopterul
Digi24
Prima țară care a anunțat că se retrage de la Eurovision 2027
Cancan.ro
Seceta continuă! Meteorologii Accuweather au modificat prognoza: Pe ce dată vin ploile în București, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Imagini fascinante cu Elena Udrea în costum de baie. Fostul politician și-a etalat silueta pe litoralul românesc
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am testat OMODA 7. Cât consumă alternativa chinezească la Hyundai Tucson și Volkswagen Tiguan
Descopera.ro
Ce ascundea o peșteră de la Marea Neagră veche de 13.000 de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulișor: – Tată, azi la școală băieții au scris înjurături pe tablă
Descopera.ro
Arheologii au descoperit ce ascundea o peșteră din Turcia de aproape 13.000 de ani. Urmele unor vânători-culegători de la Marea Neagră