Prima pagină » Știri » Ministerul Sănătății neagă angajarea cântăreței de 24 de ani: „Nu există acest nume în minister!” (DECLARAȚII EXCLUSIVE)

Ministerul Sănătății neagă angajarea cântăreței de 24 de ani: „Nu există acest nume în minister!” (DECLARAȚII EXCLUSIVE)

Ministerul Sănătății neagă angajarea cântăreței de 24 de ani: „Nu există acest nume în minister!” (DECLARAȚII EXCLUSIVE)

Codruța Elena Filip, o tânără de 24 de ani, de profesie fotomodel și cântăreață, ar fi fost angajată în Ministerul Sănătății în urma unui interviu la care a obținut un punctaj de 89, 33, potrivit informațiilor făcute publice de jurnaliștii de la Newsweek, care au publicat rezultatul probei de interviu în urma căruia tânăra a fost declarată admisă.

Potrivit informațiilor apărute în presă, tânăra Elena  Codruța a fost angajată pe postul consilier debutant la Ministerul Sănătății, în cadrul direcției de Monitorizare și Implementare a Spitalelor Regionale din România.

Sursă foto: Newsweek România

Ministerul Sănătății: ”Ancheta va elucida toate întrebările”

Contactată de GÂNDUL.ro, Oana Grigore, purtătorul de cuvânt al Ministerul Sănătății, a declarat că nu există nicio angajată cu acest nume și că în prezent s-a demarat o anchetă internă.

Nu există niciun ordin de încadrare semnat și validat de conducerea Ministerului Sănătății și niciun contract încheiat, validat semnat de conducerea Ministerului Sănătății cu acel nume. Există o anchetă internă care va elucida toate întrebările”, a declarat Oana Grigore, purtătorul de cuvânt al MS, pentru Gândul.ro.

Pe pagina de Facebook, CodruțaFilip menționa la locul de muncă Ministerul Sănătății, după ce în trecut ar fi lucrat și la ANAF. După ce informația a apărut în presa, tânăra și-a sters de pe rețeaua socială locurile de muncă de la ANAF și Ministerul Sănătății.

Cine este Codruța Filip

Presa mondenă a relatat că tânăra Codruța Filip s-a născut în localitatea Tătăruși, dar locuiește în Iași. După absolvirea liceului Pedagogic „Vasile Lupu” și-a continuat studiile la Facultatea de Drept din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. Apoi a urmat cursurile unui master în Drept European.

Tânăra cochetează de câțiva ani cu muzica, apărând chiar și la televizor, unde a cântat alături de un celebru interpret de muzică populară, Valentin Sanfira, cu care este și logodită și cu care urmează să se căsătorească. În vara acestui an a lansat și piesa ”Să-mi fii vară”, cântec cu peste 700 de mii de vizualizări pe YouTube.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
De ce suferim atunci când oamenii sau viața nu se ridică la nivelul așteptărilor? Psihologia, neuroștiința și filozofia explică