Prima pagină » Știri » NOAPTEA și cu o întârziere de 7 ORE. CNAIR a inaugurat un tronson de 3,3 kilometri din autostrada A3

NOAPTEA și cu o întârziere de 7 ORE. CNAIR a inaugurat un tronson de 3,3 kilometri din autostrada A3

Noaptea și cu o întârziere de 7 ore. Așa a inaugurat CNAIR un tronson de 3,3 kilometri din autostrada A3. Vezi imagini de la deschiderea tronsonului

„Cei 3,3 km se vor alătura altor circa 3,2 km deja finalizați, din apropierea strada Popasului și până la Centură. În total, cei circa 6,5 km de la Centură și până în șoseaua Petricani vor avea câte trei benzi pe sens (fără bandă de urgență) și două noduri: la intersecția cu Popasului și un sens giratoriu la intersecția cu strada Gherghiței”, au precizat reprezentanții CNAIR.

La ora 19:00 au fost deschiși încă 3,3 km de autostradă, după o așteptare de 7 ore, momentul fiind inițal anunțat pentru ora 14:00.

La intersecția cu Șoseaua Petricani, autostrada se va termina într-o intersecție în „T” semaforizată, cu bretele dedicate pentru virajul la stânga, atât de pe autostradă, cât și de pe Șoseaua Petricani.

Proiectarea și execuția acestui sector de autostradă au fost făcute de Asocierea Aktor – EuroContruct Trading 98 pentru 129,18 milioane de lei fără TVA. Lucian Șova, ministrul demisionar al Transporturilor, anunța pe 26 noiembrie, că această bucată de autostradă din A3, de la intrarea în București, va fi gata până la 1 decembrie.

CNAIR a inaugurat, noaptea și cu întârziere, un tronson de 3,3 kilometri din autostrada A3

Reprezentanții CNAIR au recepționat miercuri lucrările de la lotul de autostradă Ogra – Iernut, în lungime de 3,6 km, care a completat Autostrada Transilvania. Așadar, de miercuri, România are încă 13,7 kilometri din Autostrada Transilvania deschiși traficului rutier.

Cu cei 3,3 km de azi, CNAIR se apropie lent de ținta de 100 de kilometri.

Foto: CNAIR/ Facebook

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Descoperire despre un condiment foarte folosit: ar putea proteja vasele de sânge
Digi24
Donald Trump este mai periculos ca niciodată. Pe cine se va răzbuna el, după eșecul din Iran
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
Imaginile care au făcut furori pe internet! Fosta soție a starului, în bikini
Adevarul
Un director a evacuat 900 de elevi cu câteva minute înainte de dezastrul din Nepal
Mediafax
Nebunie în cluburi: pastile de ecstasy cu fața lui Donald Trump. Autoritățile avertizează că pot ucide
Click
Pățania unei românce care a comandat un Uber pentru un colet: „Mai erau 2-3 minute până la destinație”
Digi24
Capcana shrinkflation în magazinele din România: Mii de produse la raft cu preț neschimbat, dar gramaj redus. „Se cunoaște la buzunar”
Cancan.ro
Cât cere Leo de la Roșiori ca să cânte la o nuntă în 2026. Ce tarif are, pentru un program scurt, de 45 de minute, sau pentru toată noaptea
Ce se întâmplă doctore
Cât a plătit Gabriela Cristea pentru injecțiile de slăbit. Prețul unui an de tratament este uriaș: „Pentru un om obișnuit, costurile sunt imense”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A7 ajunge la Bacău. Vezi imaginile noi cu autostrada înainte de deschiderea traficului
Descopera.ro
Zile de cumpănă pentru România. Mărturia unui diplomat francez
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Am o boală care mă împiedică să țin dietă!
Descopera.ro
Cine a inventat weekendul? Cum au ajuns oamenii să aibă două zile libere