Prima pagină » Știri » O stradă recent asfaltată din Suceava s-a transformat în „Vulcanii noroioși”. VIDEO VIRAL

O stradă recent asfaltată din Suceava s-a transformat în „Vulcanii noroioși”. VIDEO VIRAL

Sâmbătă, strada Nicolae Iorga - recent asfaltată, care face legătura cu principala stație CFR a Sucevei, Gara Burdujeni, a devenit scena unui fenomen "paranormal".

Din dâmburile apărute în asfalt a început să țâșnească apă curată, iar în scurt timp întreaga stradă a fost inundată, scrie monitorulsv.ro. Chiar dacă în zonă au venit muncitorii firmei Pfeiffer, compania care a înlocuit vechile țevi de pe str. Nicolae Iorga cu altele noi, în cadrul unui proiect de 50 milioane euro, apa nu a încetat să curgă mai bine de cinci ore.

foto: monitorulsv.ro

Apa a răbufnit prin asfalt din cauza presiunii din subteran și curioșii care s-au urcat cu picioarele pe „cocoloașele” de apă au observat că erau ca niște perne, dezumflându-se atunci când se exercita greutate asupra lor.

Lucrările de asfaltare nu au fost demarate decât după ce firma Pfeiffer a anunțat că a înlocuit conductele de pe strada Nicolae Iorga. Autoritățile locale doresc acum ca vinovații să plătească stricăciunile străzii din propriile buzunare.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Motivul pentru care ar trebui să ștergeți toate numerele de telefon ale vechilor contacte din WhatsApp
Digi24
Cum poate deveni carnea un risc major pentru sănătate chiar înainte să ajungă în congelator. „Consumatorii nu știu asta”
Cancan.ro
Veste tristă: Soțul lui Emily Burghelea este bolnav! Diagnosticul pus de medici a panicat-o pe vedetă: 'Simt nevoia să vă cer ajutorul'
Prosport.ro
FOTO. Sportiva e gata să pozeze în celebra revistă pentru bărbați: „Am fost goală la o fotografie”
Adevarul
Le Monde: cum a ajuns ia românească imortalizată de Matisse un simbol politic al extremei drepte
Mediafax
Trump lansează site-ul TrumpRx pentru medicamente cu prețuri reduse
Click
Ce diferență de vârstă este între Marian Godină, concurentul de la Survivor 2026, și soția lui. Cu câți ani este Georgiana mai tânără de fapt
Digi24
Dragoș Sprînceană îl acuză pe George Simion că a făcut lobby ca România să fie exclusă din Visa Waiver: „Un mic trădător”. Reacția AUR
Cancan.ro
Cum a ironizat-o Dani Oțil pe Ruxandra Luca în direct: 'Pare și neîmbrăcată, și...'
Ce se întâmplă doctore
Ruxandra Luca, criticată de fani că ar fi prea slabă! Mesajul acid al vedetei de la Antena 1: „Nu sunt perfectă, nu mă pretind a fi”
Ciao.ro
Sună periculos, trage fusta mai jos! Vedetele din România s-au aplecat prea mult și s-a văzut tot
Promotor.ro
2026: Lista actualizată cu radare fixe. Unde sunt montate camerele cu recunoaștere automată
Descopera.ro
Insula cu cele mai mari resurse naturale ale planetei!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ştrulă: – Intru şi eu să văd cum este! BULĂ: - Ai avut dreptate...
Descopera.ro
Top 10 cele mai sigure orașe pentru femeile care călătoresc singure