Prima pagină » Știri » Patru tineri au ajuns la spital, după ce șoferul nu a mai putut controla mașina și a lovit un copac

Patru tineri au ajuns la spital, după ce șoferul nu a mai putut controla mașina și a lovit un copac

Patru tineri au ajuns la spital, după ce șoferul nu a mai putut controla mașina și a lovit un copac
Patru tineri au fost răniți în urma unui accident produs pe un drum județean din Brăila, după ce mașina în care se aflau a derapat pe o porțiune acoperită cu gheață și zăpadă și s-a izbit de un copac de pe marginea șoselei, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit polițiștilor brăileni, accidentul a avut loc sâmbătă, pe drumul județean 203, în apropierea localității Însurăței, unde într-o curbă, pe o porțiune de drum acoperită cu zăpadă și gheață, un șofer în vârstă de 25 de ani nu a mai putut controla mașina, care a derapat și s-a izbit de un copac de pe marginea șoselei.

În urma accidentului, toți cei patru tineri care se aflau în mașină au fost răniți, iar unul dintre tineri a rămas încarcerat, pentru scoaterea acestuia fiind nevoie de un echipaj de descarcerare al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Brăila. Toți cei patru tineri au fost transportați la spital.

Tot în județul Brăila, drumul județean 211 A, cunoscut ca „drumul mării” întrucât face legătura între Moldova și litoral, prin județul Brăila, este blocat, duminică dimineață, între localitățile Cuza Vodă și Spiru Haret, după ce în cursul nopții un camion încărcat cu fier vechi a derapat într-un șanț, blocând șoseaua.

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Brăila, Ștefan Stoian, în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 01.00, un camion cu remorcă încărcat cu fier vechi și condus de un cetățean molovean a fost scăpat de sub control și a intrat cu roțile în șanț, blocând drumul cu remorca. Accidentul s-a produs în vale și într-o curbă, între localitățile Cuza Vodă și Spiru Haret, în timp ce șoferul conducea dinspre Brăila spre Constanța.

În urma accidentului, autoritățile din Cuza Vodă au încercat să ridice camionul cu ajutorul unui tractor al unei firme din zonă, însă nu au reușit, astfel că duminică dimineață la locul accidentului a fost trimisă o macara, la operațiune luând parte și zece subofițeri de la ISU Brăila. De asemenea, la fața locului se află polițiști, care îi îndrumă pe șoferi pe rute ocolitoare până la momentul la care drumul județean va fi redeschis.

La Brăila, Consiliul Județean nu a încheiat contracte pentru deszăpezire, autoritățile locale fiind cele care trebuie să se ocupe de curățarea drumurilor județene.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Țara care caută 16 oameni pentru un sejur de vis, totul gratuit
Digi24
Ludovic Orban: Nicușor Dan e președinte jucător la cacealma, dacă vine cu propuneri ca Eugen Tomac. Ar fi o petardă politică
Cancan.ro
Câți bani cere Georgiana Lobonț ca să-ți cânte la nuntă, în 2026? Care este tariful pentru o oră sau pentru toată noaptea
Prosport.ro
FOTO. Imagini cu Jordan Chiles în costum de baie. Rivala Anei Bărbosu profită de timpul liber
Adevarul
România, „jucător” prima dată în istorie la Washington? Expert în diplomație: „Există costuri dacă vrem să ni se audă vocea”
Mediafax
Țara celor o mie de insule, unde se află cheile paradisului
Click
Au revenit cu tractorul pe ogor! Dan Negru conduce un „monstru agricol” de 40.000 de euro: „Dacă statul ar ține cu țăranii români…”
Digi24
Misiune ieșită din comun: Polițiști deghizați în dansatoare pentru a prinde un traficant de droguri Data publicării: 26.05.2026 16:44
Cancan.ro
Sile Cămătaru, despre împrumuturile acordate lui Gigi Becali: "Îmi dădea dolari vechi și...' Detalii nemaiauzite
Ce se întâmplă doctore
Imagini explozive cu fosta iubită a lui Dorian Popa! Cum arată Babs la 42 de ani. Și-a făcut mai multe operații estetice
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cât costă parcarea în București, și cum faci să plătești MAI PUȚIN?
Descopera.ro
Ce țări sunt în Eurasia? Mulți oameni greșesc!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Bubulino, ce face ăsta sub pat ?!
Descopera.ro
Cristi Hrubaru vine la „Podcast cu Prioritate” #101 by ProMotor. Discuții despre motociclete, mașini, rock și proiecte caritabile