Prima pagină » Știri » PSD, acuzații grave la adresa Poliției Române: „Îl protejează pe Nicușor Dan, candidatul PNL! Se cred mai presus de lege”

PSD, acuzații grave la adresa Poliției Române: „Îl protejează pe Nicușor Dan, candidatul PNL! Se cred mai presus de lege”

PSD, acuzații grave la adresa Poliției Române: „Îl protejează pe Nicușor Dan, candidatul PNL! Se cred mai presus de lege”

PSD acuză, pe pagina oficială de Facebook, faptul că Poliția Română îl protejează pe Nicușor Dan, candidatul la Primăria Capitalei care a scăpat doar cu un avertisment, după ce a fost prins la volanul unei mașini cu ITP expirat.

”Pentru românii obișnuiți, conducerea unui autoturism fără ITP înseamnă sancțiuni grave, pentru Nicușor Dan, eternul candidat al PNL, înseamnă doar avertisment.

Guvernul PNL îl pune pe Nicușor Dan mai presus de lege, dar nu poate ascunde adevărul: e trist că vrei să conduci un oraș când nu ești în stare să conduci legal o mașină!

Poliția condusă de puterea liberală închide ochii când eternul candidat la Primăria Capitalei este prins circulând cu ITP-ul expirat. Îi dă un simplu avertisment și îl lasă în pace, să nu întârzie omul la propria lansare!

Ce îi este permis lui Nicușor le este interzis, însă, oamenilor obișnuiți. Chiar ministerul lui Vela se lăuda cât de dură e legea, începând din 20 mai, dacă ești prins fără ITP valabil:
– amendă între 1305 și 2900 de lei;
– reținerea certificatului de înmatriculare și reținerea plăcuțelor;
– dovada este emisă fără drept de a conduce”, arată cei de la PSD.

https://www.facebook.com/PartidulSocialDemocrat/posts/2076736555804781

Nicușor Dan, candidat la Primăria Generală a Capitalei, prins de polițiști la volanul unei mașini fără ITP. „A fost greșeala mea”

Nicușor Dan, în vârstă de 51 de ani, candidatul Alianței USR PLUS și PNL la Primăria Generală a Capitalei, a fost prins fără ITP la mașină de către polițiști.

Nicușor Dan a fost oprit de un echipaj de la Brigada Rutieră chiar când se îndrepta către evenimentul de lansare a candidaturii sale, aflându-se la volanul unei mașini care nu avea viza de la ITP (Inspecția Tehnică Periodică).

”A fost oprit în trafic pentru control, în sectorul 1 de către un echipaj al Brigăzii Rutiere. În urma verificărilor s-a stabilit că autoturismul condus nu se afla in proprietatea bărbatului și Inspecția Tehnică Periodică a autorismului nu mai avea valabilitate”, a transmis Brigada Rutieră de la Poliția Capitalei într-o informare, citată de Libertatea.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Substanțe afrodisiace, descoperite în casa Rodicăi Stănoiu. Ancheta ia o turnură neașteptată
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Ce înseamnă „Brain rot”? Fenomenul nu este limitat doar la copii și adolescenți!