Prima pagină » Știri » SIMULARE LA EVALUAREA NAȚIONALĂ 2013. Elevii din Capitală dau proba la română

SIMULARE LA EVALUAREA NAȚIONALĂ 2013. Elevii din Capitală dau proba la română

SIMULARE LA EVALUAREA NAȚIONALĂ 2013. Elevii din Capitală dau proba la română
SIMULARE LA EVALUAREA NAȚIONALĂ 2013. Elevii din Capitală dau proba la română

Elevii din clasele a VIII-a  de la școlile din Capitală susțin miercuri SIMULAREA LA EVALAUREA NAȚIONALĂ 2013  la proba limba și literatura română. Inspectoratul Școlar din București organizează, astfel, cea de-a a doua SIMULARE LA EVALUAREA NAȚIONALĂ 2013 pentru proba de limba română.

Examenul se va desfășura  în toate unitățile de învățământ preuniversitar de stat și particulare din Capitală, iar examenul se va da între orele 11:00 și 13:00.

Inspectoratul a publicat pe site modele de subiecte pentru SIMULARE LA EVALUAREA NAȚIONALĂ 2013 pentru probele de examen.

Elevii au mai susținut o sesiune de SIMULARE EVALUARE NAȚIONALĂ 2013 în luna ianuarie, când  35% dintre elevii prezenți au promovat la matematică, iar  85% la limba și literatura română.

Potrivit datelor centralizate de Inspectoratul Școlar al Municipiului București, la SIMULAREA EVALUARE NAȚIONALĂ 2013 din ianuarie, 70 de elevi au obținut nota 10 la proba de limba și literatură română, iar 21, la cea de matematică. Alți 1.781 de elevi au luat note cuprinse între 9 și 9,99 la română, iar 159, la matematică.
 

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul prinț Andrew, fratele regelui Charles, reținut în Marea Britanie. BBC: Este suspectat de abuz în funcție publică
Digi24
Alertă în Marea Britanie. Cum acționează bandele de infractori din România și Albania care au terorizat cartierele rezidențiale
Cancan.ro
Cătălin Măruță a dat lovitura, după plecarea de la Pro TV! S-a întâmplat în doar 60 de minute
Prosport.ro
FOTO. Două handbaliste de top de la CSM București se iubesc! Ce au dezvăluit jucătoarele de Sf. Valentin
Adevarul
Miza de la Washington. Poate participarea lui Nicușor Dan la Consiliul Păcii să spele imaginea democrației române după anularea alegerilor?
Mediafax
Două mari mituri despre Brâncuși, făcute praf chiar de ziua Maestrului
Click
Nativii din aceste 3 zodii se vor confrunta cu obstacole dificile în acest weekend. Primesc un ajutor nesperat și reușesc să iasă cu bine din aceste încercări
Digi24
Imagini virale: o jurnalistă a intrat beată în direct în timpul transmisiunii de la Jocurile Olimpice. „Nu e nimic rău în asta”
Cancan.ro
Cum își scuză gestul Emil Mortu, românul care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Ce i-a putut spune judecătoarei care se ocupă de cazul lui
Ce se întâmplă doctore
Actrița din Baywatch, diagnosticată cu cancer de sân. Declarațiile sfâșietoare: Nu am cum să mă vindec...
Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
Promotor.ro
Michael Schumacher și cele 5 citate care i-au definit cariera de 7 titluri în Formula 1
Descopera.ro
Mormântul pierdut al Cleopatrei, posibil găsit?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -– Te-am văzut în vis, erai dezbrăcată!
Descopera.ro
S-ar putea ca frica de șerpi să nu fie înnăscută