Prima pagină » Știri » Surpriză: Cine „i-a BĂTUT” pe Ponta și Iohannis. AUDIENȚELE de aseară

Surpriză: Cine „i-a BĂTUT” pe Ponta și Iohannis. AUDIENȚELE de aseară

Surpriză: Cine „i-a BĂTUT
Prima dezbatere electorală dintre Victor Ponta și Klaus Iohannis, candidați în turul doi al alegerilor prezidențiale de duminică, a fost urmărită de 3,5 milioane de telespectatori, la toate cele cinci televiziuni care au difuzat-o (Realitatea TV, unde au fost invitați cei doi, Antena 3, România TV, B1TV și Digi 24), scrie paginademedia.ro.

La nivel național, Realitatea TV a fost urmărită de 1,33 milioane de persoane (rating 7,2, share 12,4), Antena 3 de 897.000 de persoane (rating 4,8, share 8,3), România TV de 679.000 de persoane (rating 3,7, share 6,3), B1TV de 370.000 de persoane (rating 2, share 3,4), iar Digi 24 de 287.000 de persoane (rating 1,8, share 2,7).

Chiar dacă dezbaterea a înregistrat o audiență cumulată de 3,5 milioane de telespectatori, cel mai urmărit post TV a fost Pro TV, care a difuzat ”Masterchef” (1,48 milioane de telespectatori, rating 8, share 13,8).

La nivel urban, Realitatea TV a fost cel mai urmărit post, urmat de Pro TV, Kanal D, Antena 3, Antena 1, România TV și Digi 24. Astfel, din primele șapte posturi la nivel urban, cinci au fost cele care au transmis sau retransmis dezbaterea.

La nivel comercial, Pro TV a fost pe primul loc, urmat de Realitatea TV, Antena 1, Kanal D, Antena 3, România TV, Acasă, B1TV, Național TV și Digi 24. Astfel, cinci televiziuni au stat mai bine decât cel puțin unul dintre posturile care transmiteau sau retransmiteau dezbaterea.

Trebuie precizat că, în intervalul în care a fost difuzată dezbaterea, televiziunea națională (TVR) transmitea o emisiune cu Sulfina Barbu (ACL), fiind pe locul 12 la nivel național și urban și pe 16 la nivel comercial.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce să mănânci după Revelion: 8 alimente care te ajută să te refaci mai repede (hidratare, energie, stomac liniștit)
Digi24
„În câteva secunde, tavanul era în flăcări”. Mărturiile supraviețuitorilor incendiului din barul elvețian: „Panică totală, lumea urla”
Cancan.ro
A murit de Revelion! Elena Lasconi e devastată. Doliu imens
Prosport.ro
Simona Halep a petrecut Revelionul în a doua ei casă și s-a declarat impresionată! Momente de neuitat pentru „Simo”
Adevarul
Cadou de 200.000 de euro la majoratul fiicei unui afacerist din Sibiu, într-un eveniment plin de fast
Mediafax
Cel puțin 40 de morți și peste 100 de răniți în „coșmarul” de Anul Nou din Elveția. Martor: „În câteva zeci de secunde, tot tavanul era în flăcări. Totul era din lemn”
Click
Impozitul pe casă explodează în 2026. Formula simplă care îți arată exact cât vei plăti
Digi24
Un bastion costisitor la frontiera UE. Ce se va întâmpla cu cea mai mare armată a Europei când războiul contra Rusiei se va încheia
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Ce au observat cercetătorii după ce au reconstituit fața lui Homo erectus?