Prima pagină » Știri » Toxiinfecție alimentară la grădiniță

Toxiinfecție alimentară la grădiniță

Un număr de 22 de copii cu vârste între trei și cinci ani de la o grădiniță din Slatina au fost internați, în ultimele 48 de ore, la Spitalul Județean Olt, cu toxiinfecție alimentară.

Un număr de 22 de copii cu vârste între trei și cinci ani de la o grădiniță din Slatina au fost internați, în ultimele 48 de ore, la Spitalul Județean Olt, cu toxiinfecție alimentară.

Reprezentanții Autorității de Sănătate Publică Olt au prelevat probe din mâncarea consumată de copii și adulți, iar la începutul săptămânii viitoare urmează să primească rezultatul și să stabilească cauza toxiinfecției alimentare.

Directorul Autorității de Sănătate Publică Olt, Dana Conea, a declarat, vineri, că, în ultimele 48 de ore la Spitalul Județean Slatina au fost internate 25 de persoane, dintre care 22 de copii și trei adulți.

Atât copiii, cât și adulții sunt internați la Spitalul Județean Slatina, unde sunt ținuți sub tratament. Medicii spun că sunt în afara oricărui pericol.

Citiți întreaga știre pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Continentele Pământului pierd apă dulce într-un ritm alarmant. Avertismentul Băncii Mondiale
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Prosport.ro
Ce mai face Arpad Paszkany. Iubita mai tânără l-a fotografiat în vila lor luxoasă din Marbella
Adevarul
Cazul unei adolescente aflată la risc de deportare din Danemarca a atras atenția lui Musk. Comentariul acestuia a suscitat un val de reacții online
Mediafax
România intră în 2026 cu accize majorate la pompă și la raft. Iată cu cât cresc lucrurile
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Unde va fi înmormântată Brigitte Bardot? „Plângem pierderea unei legende a secolului”