Prima pagină » Știri » Traficul rutier se desfășoară cu restricții de marți seară pe Autostrada București – Pitești

Traficul rutier se desfășoară cu restricții de marți seară pe Autostrada București – Pitești

Știri
Circulația rutieră se desfășoară cu restricții începând de marți seară pe Autostrada București-Pitești, la kilometrul 106, traficul fiind deviat din zona Metro până la km 106 în zona cunoscută de localnici drept "curba morții".

Circulația rutieră se desfășoară cu restricții începând de marți seară pe Autostrada București-Pitești, la kilometrul 106, traficul fiind deviat din zona Metro până la km 106 în zona cunoscută de localnici drept "curba morții".

Mașinile circulă pe noua pasarelă, pe un singur fir, iar pe porțiunea de drum dezafectată au început lucrările de finisare a zonei de joncțiune dintre șoseaua de centură și autostrada București-Pitești. În zonă, au fost montate indicatoare rutiere de presemnalizare și de semnalizare, iar conducătorii auto sunt rugați să respecte semnificația acestora pentru a nu se produce blocaje rutiere.

"După restricția de circulație de acum zece zile, necesară lucrărilor de pe sensul Pitești-București al racordului cu noua centură, de astăzi (n.r. -marți – ) s-a deviat circulația pentru începerea șantierului la celălalt sens de circulație. Cerem conducătorilor auto să circule cu prudență și să se respecte reciproc în trafic, mai ales în momentele în care, inevitabil nervii unora vor mai ceda. Este o lucrare necesară care va permite inaugurarea la 15 noiembrie a centurii Piteștiului care va face legătura dintre ŤA1Å¥ și șoseaua națională spre Râmnicu Vâlcea și Sibiu", a declarat comisarul Dănuț Ungureanu, din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Argeș.

Conducătorii auto sunt sfătuiți să încerce să abordeze și o rută ocolitoare a zonei în construcție, și anume cei care vin dinspre Pitești să circule direct pe DN7, iar din orașul dâmbovițean Găiești să reintre pe autostradă, la km 73 , iar cei care vin dinspre Capitală să părăsească ŤA1Å¥ la același km 73 și să circule pe DN7 până la Pitești..

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Guvernul pregătește reducerea accizei doar pentru motorină. Ilie Bolojan explică de ce benzina nu va fi plafonată
Digi24
„Administrația Trump practic imploră Iranul să vândă petrol”. Efectul paradoxal al războiului din Orientul Mijlociu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă bătrânească cu doar 9.999 de euro. Terenul are 1100 de metri pătrați
Prosport.ro
FOTO. Gică Hagi o ține de mână și o traversează strada pe Kira, fiica lui care împlinește 30 de ani
Adevarul
„Nu pot să ofer un salariu de 5.000 de lei net!” – Mesajul unui antreprenor care a divizat internetul
Mediafax
Primul obuzier K9 „Tunetul” a ieșit de pe linia de producție pentru Forțele Terestre Române
Click
Ce vrea să facă văduva lui Florian Pittiș, la 19 ani de la decesul artistului: „Chiar se gândește.” Drama femeii, ambii soți au avut morți fulgerătoare
Digi24
Opoziția din Ungaria preia conducerea chiar și în fiefurile partidului lui Viktor Orban (sondaje)
Cancan.ro
Zodia care primește o veste foarte proastă înainte de Paște, care îi poate schimba viața, spune maestrul Mihai Voropchievici
Ce se întâmplă doctore
Secretul siluetei Corinei Caragea. Cum reușește să se mențină în formă fără diete drastice! Imagini incendiare cu vedeta tv
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Primăria Sector 4 va da 600 de lei pentru carburant sau reducere la transportul public. Cine poate beneficia de acești bani
Descopera.ro
Care este cel mai mare număr?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Părinte, spune am voie cu femei în post?
Descopera.ro
Cum echipăm mașina cu instalație GPL? Tot ce trebuie să știe șoferii!