Prima pagină » Știri » TRAGIC. Un tânăr din Iași a fost găsit mort într-un șanț, la două zile după ce a fost dat dispărut

TRAGIC. Un tânăr din Iași a fost găsit mort într-un șanț, la două zile după ce a fost dat dispărut

TRAGIC. Un tânăr din Iași a fost găsit mort într-un șanț, la două zile după ce a fost dat dispărut

Un tânăr de 31 de ani din Iași a fost găsit mort într-un șanț, la câteva zile după ce a fost dat dispărut.

Ștefan Cupeț suferea de un handicap grav și a fost dat dispărut la data de 29 iunie, potrivit Observator.

Familia a fost cea care a făcut sesizarea. A fost găsit mort în satul Pietrărie din comuna Bârnova, la o zi după ce câțiva săteni au anunțat la 112 că au văzut un bărbat pe stradă, slăbit și înfometat.

Ștefan Cupeț era plecat de acasă încă de pe 29 iunie. În acea seară, mama tânărului a sunat la 112 și a anunțat dispariția lui, însă i s-a spus să revină a doua zi cu un telefon, ceea ce a și făcut.

Din păcate, băiatul a fost găsit fără suflare.

A fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și s-a dispus efectuarea necropsiei pentru stabilirea cauzei decesului, iar cercetările continuă pentru a stabili exact ce s-a întâmplat.

Familia care a desigilat sicriul unui mort de COVID-19

Soția bărbatului decedat de COVID-19 a fost amendată de inspectorii Direcţiei de Sănătate Publică Suceava cu suma de 10.000 de lei. Temeiul amenzii este că femeia nu a respectat măsurile de prevenire a răspândirii virusului. Circa 100 de persoane au luat parte la înmormântarea bărbatului, care a avut loc în oraşul Gura Humorului.

Familia bărbatului decedat din cauza COVID-19 a fost de acord să resigileze sicriul, la solicitarea Poliţiei, şi să îl înmormânteze luni, 30 iunie, chiar în ziua în care a fost ridicat de la morga Spitalului Judeţean „Sf. Ioan cel Nou” din Suceava. Iniţial, familia anunţase că înmormântarea va avea loc pe 2 iulie, cu încălcarea reglementărilor legate de persoanele decedate în urma infecţiei cu SAR-Cov-2, scrie Adevărul.

Citește continuarea…

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cu cât se va ieftini energia electrică în 2026? Explicația ministrului Bogdan Ivan
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Au apărut noi detalii despre cazul românului care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Bărbatul ar fi acționat la...
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
România, aproape invizibilă la München: „Mi-e teamă că la noi nu se înțelege cât de mare este schimbarea de atitudine a Germaniei”
Mediafax
Vor continua să crească prețurile apartamentelor în timp ce vânzările acestora scad? Ce spune un CEO cu 20 de ani de experiență în imobiliare
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Câți bani a primit eliminata Larisa Uță, de la Antena 1, pentru cele 6 săptămâni petrecute la Survivor 2026
Ce se întâmplă doctore
Apariția incendiară a Andreei Bănică în costum de baie la 47 de ani a stârnit reacții: „De ce simți nevoia să te vedem dezbrăcată?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: O singură bandă are prioritate în sensul giratoriu, dar mulți șoferi o evită. Cum se aplică noua regulă din Codul Rutier
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Cometa 3I/ATLAS, observată în timp ce împrăștie cu apă prin Sistemul Solar