Prima pagină » Știri » Trei bărbați din Timiș au murit după ce mașina în care erau a fost lovită de un tren

Trei bărbați din Timiș au murit după ce mașina în care erau a fost lovită de un tren

Trei bărbați din Timiș au murit după ce mașina în care erau a fost lovită de un tren
Trei bărbați au murit, sâmbătă, după ce autoturismul în care se aflau a fost lovit de un tren pe trecerea de calea ferată din localitatea timișeană Găvojdia, șoferul nerespectând semnalele luminoase, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Trei bărbați au murit, sâmbătă, după ce autoturismul în care se aflau a fost lovit de un tren pe trecerea de calea ferată din localitatea timișeană Găvojdia, șoferul nerespectând semnalele luminoase, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Timiș, Mireela Drăghicioiu, a declarat corespondentului MEDIAFAX că sâmbătă, în județul Timiș, în localitatea Găvojdia, a avut loc un accident în care a fost implicat un autoturism marca Volkswagen Golf și trenul Regio Timișoara – Drobeta Turnu Severin.

„În autoturismul Volkswagen Golf se aflau trei bărbați, șoferul nu a respectat semnalele luminoase la trecerea peste calea ferată, pătrunzând peste șine. În acel moment a trecut trenul Regio Timișoara – Drobeta Turnu Severin, iar mecanicul nu a mai putut frâna, lovind mașina. În urma impactului, a rezultat decesul celor trei bărbați din autoturism”, a declarat Drăghicioiu.

Potrivit sursei citate, la fața locului s-au deplasat și echipe de la descarcerare, precum și polițiști.

Traficul feroviar pe raza localității Găvojdia a fost întrerupt aproximativ o oră.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Țara care caută 16 oameni pentru un sejur de vis, totul gratuit
Digi24
Ludovic Orban: Nicușor Dan e președinte jucător la cacealma, dacă vine cu propuneri ca Eugen Tomac. Ar fi o petardă politică
Cancan.ro
Câți bani cere Georgiana Lobonț ca să-ți cânte la nuntă, în 2026? Care este tariful pentru o oră sau pentru toată noaptea
Prosport.ro
FOTO. Imagini cu Jordan Chiles în costum de baie. Rivala Anei Bărbosu profită de timpul liber
Adevarul
România, „jucător” prima dată în istorie la Washington? Expert în diplomație: „Există costuri dacă vrem să ni se audă vocea”
Mediafax
Țara celor o mie de insule, unde se află cheile paradisului
Click
Au revenit cu tractorul pe ogor! Dan Negru conduce un „monstru agricol” de 40.000 de euro: „Dacă statul ar ține cu țăranii români…”
Digi24
Misiune ieșită din comun: Polițiști deghizați în dansatoare pentru a prinde un traficant de droguri Data publicării: 26.05.2026 16:44
Cancan.ro
Sile Cămătaru, despre împrumuturile acordate lui Gigi Becali: "Îmi dădea dolari vechi și...' Detalii nemaiauzite
Ce se întâmplă doctore
Imagini explozive cu fosta iubită a lui Dorian Popa! Cum arată Babs la 42 de ani. Și-a făcut mai multe operații estetice
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cât costă parcarea în București, și cum faci să plătești MAI PUȚIN?
Descopera.ro
Ce țări sunt în Eurasia? Mulți oameni greșesc!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Bubulino, ce face ăsta sub pat ?!
Descopera.ro
Cristi Hrubaru vine la „Podcast cu Prioritate” #101 by ProMotor. Discuții despre motociclete, mașini, rock și proiecte caritabile