Prima pagină » Știri » Tulcea: Adolescent de 17 ani trimis în judecată după ce a violat un băiețel de șapte ani

Tulcea: Adolescent de 17 ani trimis în judecată după ce a violat un băiețel de șapte ani

Tulcea: Adolescent de 17 ani trimis în judecată după ce a violat un băiețel de șapte ani
Un adolescent de 17 ani din județul Tulcea a fost trimis în judecată în stare de arest preventiv după ce a întreținut în mod repetat relații sexuale cu un băiețel în vârstă de șapte ani, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Un adolescent de 17 ani din județul Tulcea a fost trimis în judecată în stare de arest preventiv după ce a întreținut în mod repetat relații sexuale cu un băiețel în vârstă de șapte ani, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit procurorilor Parchetului Tribunalului Tulcea, începând cu prima jumătate a lunii octombrie 2013 adolescentul a luat și ținut de mai multe ori în locuința sa un băiat de șapte ani, cu care, prin constrângere și în mod repetat, a întreținut relații sexuale.

În plus, în noaptea de 16 spre 17 octombrie, a întreținut relații sexuale cu băiatul de 7 ani în prezența fratelui victimei, de 12 ani.

„Adolescentul este acuzat de șase acte materiale de natură sexuală și trei acte materiale de lipsire de libertate în mod illegal”, a precizat purtătorul de cuvânt al Parchetului Tribunalului Tulcea, prim-procuror adjunct Laura Subțirelu.

În 19 noiembrie, Parchetul Tribunalului Tulcea a dispus reținerea adolescentului și a cerut în instanță arestarea preventivă a acestuia pentru 19 zile, urmărirea penală fiind finalizată cu tânărul în stare de arest preventiv.

Procurorii au finalizat rechizitoriul și au dispus trimiterea în judecată a adolescentului pentru lipsire de libertate în mod ilegal și viol, ambele în formă continuată, corupție sexuală, cauza fiind trimisă spre soluționare Tribunalului Tulcea.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Nicușor Dan, despre delegația României la Washington: „Prezența noastră clarifică relația bilaterală după dubiile din 2024”
Digi24
Soldații SUA sunt copleșiți de atât de multe date de pe câmpul de luptă, încât e nevoie de inteligența artificială pentru sortare
Cancan.ro
E oficial! Cătălin Măruță a dat LOVITURA. A semnat noul contract, după ce a fost dat afară de Pro TV
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Confesiunile războinicului care conduce un grup de români în prima linie în Ucraina. „Lasă sechele, nu voi mai fi niciodată un civil normal”
Mediafax
„Care activitate? Că aia de judecată, sigur nu”. Șefa Inspecției Judiciare răspunde după ce mai mulți magistrați s-au plâns că nu mai au acces la alte dosare decât cele în care lucrează. Cum au, de fapt, acces procurorii la dosare
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Un aliat al lui Putin amenință puterile europene cu represalii dacă vor confisca nave din „flota fantomă” a Rusiei
Cancan.ro
Tovarășul lui Alex Bodi l-a înfruntat pe 'Măcelarul lui Bebino'. Avem imaginile întâlnirii de gradul 0
Ce se întâmplă doctore
Cum arată și ce face astăzi Ana Paula Arósio? Actrița din „Terra Nostra” e total schimbată. Nimeni nu o mai recunoaște
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Controalele cu radarul pistol scot la iveală mai mult decât depășirea vitezei legale. Ce au găsit polițiștii în trafic
Descopera.ro
Descoperire ȘOC într-o peșteră din România
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Fenomen ciudat în galaxia vecină Andromeda: O stea colapsată nu a mai trecut prin faza de supernovă