Prima pagină » Știri » Un bolnav de COVID a sărit de la geamul spitalului din Gherla, unde era internat

Un bolnav de COVID a sărit de la geamul spitalului din Gherla, unde era internat

Un bolnav de COVID a sărit de la geamul spitalului din Gherla, unde era internat

Un pacient infectat cu COVID-19 care era internat la Spitalul Municipal din Gherla s-a aruncat de la balconul salonului, în noaptea de sâmbătă spre duminică.

Bărbatul, în vârstă de 86 de ani, era internat pe secţia COVID şi s-a aruncat de la etajul unu al clădirii, relatează publicația dejeanul.ro.

A supraviețuit dar este în stare gravă

În cădere, acesta a căzut pe o copertină, apoi pe caldarâm. A supravieţuit, dar acum este internat la un spital din Cluj-Napoca, în stare gravă.

După incident, a fost apelat serviciul de urgenţă 112, iar la faţa locului a intervenit o ambulanţă, care l-a transferat pe bărbat la Clinica Chirurgie I Cluj-Napoca, unde a fost operat.

Victima suferă de mai multe boli, printre care şi pneumonie Sars-COV2 cu insuficienţă respiratorie, dar evoluţia stării de sănătate era favorabilă.

Pacientul internat la Spitalul din Gherla a fost adus din localitatea Sucutard, în urmă cu trei zile.

Poliţia a deschis o anchetă în acest caz.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Solstițiul de iarnă 2025. Ce se întâmplă în cea mai scurtă zi a anului
Digi24
„Macron l-a trădat pe Merz și știe că va trebui să plătească”. Cum s-au inversat rolurile Franței și Germaniei în Uniunea Europeană
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather anunță o lună ianuarie 2026 cum nu a mai fost în România. Ce se întâmplă în București
Prosport.ro
Cea mai frumoasă profesoară de matematică din România e colega lui Gabi Tamaș!
Adevarul
„Asta e tot ce vreau eu”. Reacția virală a unei mame filipineze din România a emoționat internetul
Mediafax
Romanul din 1987 care a devenit bestseller peste noapte. A stârnit o adevărată revoltă!
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Mihaela Rădulescu, gest sfâșietor când și-a văzut mama în sicriu. Nu s-a mai putut abține
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Puțini îi știu numele, dar invenția ei a schimbat viața a milioane de femei
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Stilul personal ca mecanism de adaptare în perioade de instabilitate socială