Prima pagină » Știri » Un copil de doi ani din Vaslui, la spital după ce ar fi fost bătut de tată. Ce fac polițiștii în acest caz

Un copil de doi ani din Vaslui, la spital după ce ar fi fost bătut de tată. Ce fac polițiștii în acest caz

Un copil de doi ani din Vaslui, la spital după ce ar fi fost bătut de tată. Ce fac polițiștii în acest caz
Un copil de doi ani din Vaslui, la spital după ce ar fi fost bătut de tată. Ce fac polițiștii în acest caz

Polițiștii din Vaslui au deschis un dosar penal pentru violență în familie pe numele unui bărbat din localitatea Bogești, după ce și-ar fi agresat fiul în vârstă de doi ani, care a fost transportat la spital, sâmbătă după-amiază, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Ancheta în acest caz a fost declanșată în urma unei solicitări venite din partea unui echipaj de ambulanță, chemat de către mama copilului, femeia având nevoie, la rândul său, de îngrijiri medicale după ce i s-a făcut rău, întrucât este gravidă.

„Echipajul medical a solicitat sprijinul Poliției întrucât tatăl copilului nu vroia să-și lase fiul la spital. În urma discuțiilor purtate cu bărbatul din Bogești, acesta a afirmat că leziunea de la ochi ar fi apărut în urma unei căzături a minorului. Polițiștii desfășoară cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie, urmând a se stabili dacă băiețelul a fost sau nu victima unei infracțiuni cu violență”, a declarat, duminică, pentru corespondentul MEDIAFAX, purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Vaslui, Mihaela Ștraub.

Reprezentanții Poliției Vaslui au sesizat Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Vaslui, care va desfășura propria anchetă în acest caz.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe