Prima pagină » Știri » Un copil s-a încuiat într-un balcon la spital, de teama injecției; ISU a intervenit să-l salveze

Un copil s-a încuiat într-un balcon la spital, de teama injecției; ISU a intervenit să-l salveze

Un copil s-a încuiat într-un balcon la spital, de teama injecției; ISU a intervenit să-l salveze
Pompierii constănțeni au intervenit, luni, la Spitalul Județean de Urgență Constanța pentru salvarea unui băiețel de 11 ani care, de teama unei injecții, s-a ascuns într-un balcon de la etajul opt al unității, unde s-a încuiat, refuzând să se întoarcă, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Pompierii constănțeni au intervenit, luni, la Spitalul Județean de Urgență Constanța pentru salvarea unui băiețel de 11 ani care, de teama unei injecții, s-a ascuns într-un balcon de la etajul opt al unității, unde s-a încuiat, refuzând să se întoarcă, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Constanța, copilul, internat în Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență, s-a ascuns pe un balcon de la etajul opt al unității medicale, de teama unei injecții, el rufuzând să iasă în pofida încercărilor celor prezenți de a-l determina să se întoarcă în salon.

În aceste condiții, cadrele medicale au chemat pompierii militari, care au ridicat autoscara până în dreptul balconului, dar chiar și așa copilul a refuzat să coboare.

În cele din urmă, băiatul a fost convins de un medic rezident să se întoarcă în spital.

Conducerea Spitalului Clinic Județean de Urgență Constanța spune că ușa de la balconul respectiv ar fi fost încuiată, iar copilul ar fi furat cheia, cazul fiind acum cercetat de o comisie internă. De asemenea, copilului urmează să îi fie făcută o evaluare psihiatrică.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Nicușor Dan, despre delegația României la Washington: „Prezența noastră clarifică relația bilaterală după dubiile din 2024”
Digi24
Soldații SUA sunt copleșiți de atât de multe date de pe câmpul de luptă, încât e nevoie de inteligența artificială pentru sortare
Cancan.ro
E oficial! Cătălin Măruță a dat LOVITURA. A semnat noul contract, după ce a fost dat afară de Pro TV
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Confesiunile războinicului care conduce un grup de români în prima linie în Ucraina. „Lasă sechele, nu voi mai fi niciodată un civil normal”
Mediafax
„Care activitate? Că aia de judecată, sigur nu”. Șefa Inspecției Judiciare răspunde după ce mai mulți magistrați s-au plâns că nu mai au acces la alte dosare decât cele în care lucrează. Cum au, de fapt, acces procurorii la dosare
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Un aliat al lui Putin amenință puterile europene cu represalii dacă vor confisca nave din „flota fantomă” a Rusiei
Cancan.ro
Tovarășul lui Alex Bodi l-a înfruntat pe 'Măcelarul lui Bebino'. Avem imaginile întâlnirii de gradul 0
Ce se întâmplă doctore
Cum arată și ce face astăzi Ana Paula Arósio? Actrița din „Terra Nostra” e total schimbată. Nimeni nu o mai recunoaște
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Controalele cu radarul pistol scot la iveală mai mult decât depășirea vitezei legale. Ce au găsit polițiștii în trafic
Descopera.ro
Descoperire ȘOC într-o peșteră din România
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Fenomen ciudat în galaxia vecină Andromeda: O stea colapsată nu a mai trecut prin faza de supernovă