Prima pagină » Știri » Un român acuzat că și-a ucis patronul în Marea Britanie, prins în Argeș și extrădat

Un român acuzat că și-a ucis patronul în Marea Britanie, prins în Argeș și extrădat

Un român acuzat că și-a ucis patronul în Marea Britanie, prins în Argeș și extrădat
Un român acuzat că și-a ucis patronul în Marea Britanie, prins în Argeș și extrădat

„La data de 6 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș au depistat, un bărbat, de 20 de ani, din comuna Vedea, care era urmărit internațional. Pe numele acestuia, autoritățile judiciare engleze au emis un mandat european de arestare pentru săvârșirea infracțiunii de omor, pe teritoriul Marii Britanii”, a precizat sursa citată.

Surse din Poliție au declarat, pentru MEDIAFAX, că bărbatul este Andrei Cosmin Ilie, care l-a fi omorât pe patronul pizzeriei la care era angajat.

Pentru prinderea acestuia, polițiștii au beneficiat de date și informații suplimentare, obținute prin intermediul Biroului SIRENE din cadrul Centrului de Cooperare Polițienească Internațională al Poliției Române.

Suspectul a fost prezentat Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Pitești, care a dispus reținerea sa pentru 24 de ore, urmând a fi dispuse măsurile legale pentru predarea către autoritățile engleze.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Economia Rusiei se apropie de „zona morții”. Ce arată noile date economice?
Digi24
Soldații SUA sunt copleșiți de atât de multe date de pe câmpul de luptă, încât e nevoie de inteligența artificială pentru sortare
Cancan.ro
Tovarășul lui Alex Bodi l-a înfruntat pe 'Măcelarul lui Bebino'. Avem imaginile întâlnirii de gradul 0
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Noua ordine din AUR. Ce ascunde, de fapt, promovarea tandemului Dungaciu-Peiu: „Creează impresia de specializare”
Mediafax
Uitați de păpuși și mașinuțe. Copiii ar trebui să se joace cu teluri și zdrobitoare de cartofi pentru a se dezvolta mai bine
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Au apărut noi detalii despre cazul românului care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Bărbatul ar fi acționat la...
Ce se întâmplă doctore
Zodia care dă lovitura în luna martie! Noroc divin și schimbări spectaculoase pentru acest nativ
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Testele ADAC arată un paradox: impactul la 35 km/h poate fi mai periculos decât la 50 km/h
Descopera.ro
Ce vrea să construiască NASA pe Soare?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Astronomii încearcă să rezolve misterul unei comete care și-a schimbat direcția de rotație