Prima pagină » Magazin » Cum va influența moartea lui Larry Hagman noul serial „Dallas”

Cum va influența moartea lui Larry Hagman noul serial „Dallas”

Cum va influența moartea lui Larry Hagman noul serial

Sezonul doi din noul „Dallas”, continuarea serialului din anii ”70-”90, va fi rescris, pentru a reflecta moartea actorului Larry Hagman, care îl interpreta pe J.R., scrie BBC.

„Sezonul doi se află în plină producție, iar vestea tristă a morții lui Larry Hagman va fi inclusă în scenariu”, se arată într-un comunicat al postului TV britanic Channel 5.

Larry Hagman, care a murit vineri noapte la 81 de ani, a fost cooptat pentru a juca și în noul Dallas, lansat la mai bine de 20 de ani de la serial.

Larry Hagman bea cinci sticle de șampanie pe zi în timpul filmărilor la „Dallas”

Linda Gray, partenera lui Hagman din ambele seriale „Dallas”, a fost alături de acesta în ultimele clipe de viață. „A fost cel mai bun prieten al meu timp de 35 de ani. Era creativ, generos, amuzant, drăgăstos și talentat și îi simt enorm lipsa. Era plin de viață și a trăit viața la maximum”, a declarat Gray.

Ken Kercheval, intrepretul lui Cliff Barnes, „dușmanul” lui J.R., a declarat că Larry Hagman era exact opusul personajului pe care îl interpreta. „J.R. nu era un om de treabă, era oribil. Era opusul lui Larry. Dar astfel de personaje sunt mereu amuzant de jucat, iar el l-a jucat perfect”, a declarat Kercheval.

Serialul original „Dallas”, difuzat între 1978 și 1991, a fost unul dintre cele mai de succes programe ale CBS, fiind urmărit de 300 de milioane de oameni din 57 de țări.

Larry Hagman s-a luptat în copilărie cu drogurile și timp de 50 de ani cu alcoolul. Chiar și pe platoruile de filmare din „Dallas”, interpretul lui J.R. obișnuia să consume cinci sticle de șampanie pe zi, scrie BBC. Până la urmă, Hagman a fost diagnosticat cu ciroză, în 1992, iar după trei ani a suferit un transplant de ficat. În ciuda interdicțiilor, Hagman a continuat să bea în secret, până în 2003, când a suferit o nouă operație. Larry Hagman a murit vineri noapte, în urma unor complicații.
 

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Câți dintre europeni recunosc că sunt stresați la locul de muncă?