Prima pagină » Știri » Un hoț care dăduse mai multe spargeri a sunat la 112 pentru a cere să fie salvat de polițiști

Un hoț care dăduse mai multe spargeri a sunat la 112 pentru a cere să fie salvat de polițiști

Știri
Un hoț care dăduse mai multe spargeri a sunat la 112 pentru a cere să fie salvat de polițiști
Un bărbat care a spart mai multe boxe din subsolul unui bloc din centrul Vasluiului, de unde a furat diverse bunuri cu care a umplut un rucsac, a sunat la 112 și a cerut ca polițiștii să vină să îl salveze, pe motiv că aude zgomote ciudate, el așteptându-i pe oamenii legii într-una din boxe, relatează Mediafax.

Un bărbat care a spart mai multe boxe din subsolul unui bloc din centrul Vasluiului, de unde a furat diverse bunuri cu care a umplut un rucsac, a sunat la 112 și a cerut ca polițiștii să vină să îl salveze, pe motiv că aude zgomote ciudate, el așteptându-i pe oamenii legii într-una din boxe, relatează Mediafax.

Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului (IPJ) Vaslui, un bărbat în vârstă de 31 de ani a spart șapte boxe dintr-un bloc din centrul municipiului Vaslui și, după ce și-a umplut rucsacul cu mai multe bunuri, s-a oprit într-una din boxe pentru a bea o sticlă cu vin.

La un moment dat, bărbatului i s-a părut că aude zgomote ciudate și, de frică, a sunat la 112 pentru a cere sprijinul polițiștilor.

„Polițiștii deplasați la locul indicat l-au găsit pe tânăr așteptând cuminte într-una din cele șapte boxe în care intrase, pe rând, prin efracție. Pe numele suspectului s-a întocmit dosar penal pentru tentativă de furt calificat, având în vedere că rucsacul cu bunurile sustrase a fost găsit asupra lui”, a declarat, luni, pentru corespondentul MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Mihaela Ștraub.

Bărbatul, din localitatea vasluiană Benești, este cunoscut de către polițiști cu antecedente penale pentru furt calificat.

(Theodor Istrate)

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Guvernul scade acciza la motorină cu 30 de bani pe litru. Toate măsurile pentru reducerea prețului la motorină
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
60% dintre judecătorii federali din SUA folosesc tot mai mult Inteligența Artificială ca să redacteze hotărâri sau să îi ajute în audieri, deși știu că este nesigură
Click
Cea mai nouă „țară” din lume are 25.000 de cetățeni și se află în deșert. Cum a fost creată și cine este liderul care i-a dat numele dintr-o glumă banală
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Probleme pentru echipajul Artemis 2 în drum spre Lună! Ce a transmis NASA?