Prima pagină » Știri politice » Fostul șef al Poliției Rutiere Botoșani, poză în chiloți în fața Parlamentului. Cum și-a explicat gestul

Fostul șef al Poliției Rutiere Botoșani, poză în chiloți în fața Parlamentului. Cum și-a explicat gestul

Fostul șef al Poliției Rutiere Botoșani, poză în chiloți în fața Parlamentului. Cum și-a explicat gestul
Fostul șef al Poliției Rutiere din Botoșani, Dumitru Zmău, s-a dezbrăcat în chiloți în fața Palatului Parlamentului, pentru a protesta față de Daniel Constantin și a-și arăta atașamentul față de Călin Popescu-Tăriceanu.

”Si uite așa, mi-am luat rămas bun de la Daniel Constantin, atunci cand mi-am dat demisia din Copreședinte Alde Botosani. Atunci i-am aratat ce aveam in chiloți, in partea din spate. Acum cand văd ca face scandalul acesta, el fiind un nimeni absolut, as vrea sa-i arat ce am si in partea din fata! Cum e de facut, dragi prieteni?”, a scris Dumitru Zmău pe Facebook.

 ALDE anunță, într-un comunicat de presă, că Dumitru Zmău nu mai este membru al partidului din luna septembrie 2016, iar formațiunea dezaprobă modul de manifestare al acestuia.

„Față de protestul spontan al domnului Dumitru Zmău, prezentat de către mass-media ca fiind membru ALDE, precizăm că domnia sa nu mai este membru al partidului din luna septembrie 2016 și nici nu a mai activat în cadrul filialei ALDE Botoșani, imediat după alegerile locale din iunie 2016. Cu această ocazie, conducerea ALDE dezaprobă modul de manifestare al domnului Dumitru Zmău”, se arată într-un comunicat de presă.

Sursa citată mai precizează că, referitor la acuzele venite din partea unor membri ALDE, conform cărora, deciziile Delegației Permanente Naționale nu au fost semnate și întregistrate,”vă aducem la cunoștință faptul că în cursul zilei de marți, 21 martie 2017, deciziile semnate și înregistrate ale Delegației Permanente Naționale, au fost comunicate oficial reprezentanților conducerii ALDE atât la nivel central, cât și în teritoriu”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Dezlegare la pește de Florii: Rețete delicioase și sfaturi pentru masa de sărbătoare
Digi24
Capcanele puse de Viktor Orban în instituțiile-cheie din Ungaria pentru a-i împiedica pe oponenții săi să guverneze țara
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Este vorba despre Mircea Lucescu! Anunț oficial de la spital
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Eva în costum de baie! Prezentatoarea TV i-a uimit pe fani
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
Mediafax
Partidul german de extremă dreapta AfD se distanțează de Trump din cauza războiului din Iran
Click
Valentin Sanfira, reacție după mărturiile dureroase ale fostei soții: „Nu tac pentru că nu am ce spune”
Digi24
Starul pop preferat al Kremlinului „nu este suficient de rus”: care e problema cu Iaroslav Dronov, cunoscut sub numele „Shaman”
Cancan.ro
Codruța Filip, DISTRUSĂ de durere după divorț. Cum a chinuit-o Valentin Sanfira în cei 4 ani de căsnicie
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
IGPR anunță schimbări în 2026: categorii de permis ce vor fi interzise pe autostradă anul acesta
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Cinci minute în apă rece ar putea fi suficiente pentru a îmbunătăți starea de spirit