Prima pagină » Știri » Rapsodul Tudor Gheorghe rememorează experiența cu heroina! „Dădeam din mâini, mi s-a rupt filmul…”

Rapsodul Tudor Gheorghe rememorează experiența cu heroina! „Dădeam din mâini, mi s-a rupt filmul…”

Rapsodul Tudor Gheorghe rememorează experiența cu heroina! „Dădeam din mâini, mi s-a rupt filmul...”

Celebrul rapsod Tudor Gheorghe, în vârstă de 75 de ani, a rememorat un episod incredibil din viața sa. Artistul a trăit un adevărat coșmar în SUA, după ce s-a drogat cu heroină.

Tudor Gheorghe a rememorat episodul șocant la emisiunea „Prietenii lui Ovidiu”, realizată de Ovidiu Ioanițoaia pentru GSP. Anterior, rapsodul i-a povestit întâmplarea, în linii mari, gazetarului Marius Tucă, într-o ediție Marius Tucă Show din decembrie 2019.

„A fost o experiență! Eram la un prieten la Long Island. Ne-am întâlnit într-o seară cu doi doctori și ei plecați din România. A venit vorba de drogați și de chestii d-astea. I-am spus că i-am văzut cum erau vai de mama lor… Și m-au întrebat: „Vrei să vezi cum e?”. Curiozitatea, normal! Era heroină. Și m-au injectat. Am stat cu ei de vorbă, am devenit volubil, dar odată mi s-a dus filmul. M-am dus să mă culc, într-o casă d-asta tipic americănească, livingul jos și sus dormitoarele. Am urcat, dar în loc să mă duc să mă culc în dormitor, m-am dezbrăcat în pielea goală și m-am culcat în cadă. Dădeam din mâini, ultima imagine pe care o văzusem era cum ninge. Totul era argintiu, era o nebunie”, a povestit îndrăgitul Tudor Gheorghe.

„Am făcut-o de nebun total, dar asta a fost!”

„M-am trezit cu o sete și-o foame de dulce… Mi-au zis așa: „Avem două variante. Ori mai facem o doză mică și-ți ia durerea cu mâna, ori bei ca pe bere sticla asta de whisky”. „Să nu mai văd chestia aia cu seringă. Dă-mi whisky-ul!”. Am fost aproape de comă alcoolică și m-am dus în pat. După 48 de ore mi-am revenit, dar ca actor trebuia să știu experiența asta. Dumnezeu să vă ferească copilașii de chestia asta. Salut, din momentul ăla nu mi-a mai trebuit. A fost o experiență pe care am făcut-o de nebun total, dar asta a fost!”, a mai povestit artistul român.

Tudor Gheorghe, un monstru sacru al scenei românești

Tudor Gheorghe este un cântăreț, compozitor și actor român, născut pe 1 august 1945, în comuna Podari, județul Dolj.

Este unul dintre cei mai mari artiști ai tradiției românești, reușind de fiecare dată să prezinte concepte noi pentru concertele pe care le susține și să reinterpreteze într-o manieră originală moștenirea românilor.

Talentul său și prezența scenică sunt inconfundabile, iar sălile de concert sunt pline la fiecare apariție a sa.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Donald Trump îi cere lui Volodimir Zelenski „să se grăbească” cu demersurile pentru încheierea unui acord de pace cu Rusia
Digi24
China amenință cu „toate măsurile necesare” după ce CIA a publicat un clip în limba chineză pentru recrutarea de ofițeri
Cancan.ro
Gestul ireal făcut de fosta parteneră a lui Adrian Kreiner din spatele gratiilor. Ce le-a cerut magistraților 😲
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Trupele NATO au fost „bătute măr” de ucraineni în cadrul unor exerciții în Estonia. „Suntem condamnați”
Mediafax
Un cunoscut oraș turistic, aflat lângă România, a interzis comerțul de alcool după ora 20.00
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Autospecială de pompieri, oprită de poliție în drum spre incendiu. Polițiștii se deplasau spre același incident
Cancan.ro
Lovitură de la tribunal pentru rudele tinerilor implicați în crima lui Mario Berinde din Cenei. Ce au decis judecătorii
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face și cum arată acum Mirela Stoian, cea care a interpretat-o pe Lila, în „Vacanța Mare”. Actrița a intrat într-un con de umbră de ani buni
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Rostec trimite BMP-3 către Rusia. Ajută în Ucraina sau ajung la „cimitirul” de 800 de unități distruse?
Descopera.ro
Arma secretă cu care dacii dădeau fiori inamicilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
„Trebuie să discutăm cu Putin”, a transmis cancelarul austriac Christian Stocker