Prima pagină » Actualitate » Un primar din Capitală îi cheamă pe bucureșteni să vină la plaja artificală, gratuită

Un primar din Capitală îi cheamă pe bucureșteni să vină la plaja artificală, gratuită

Un primar din Capitală îi cheamă pe bucureșteni să vină la plaja artificală, gratuită

Primarul sectorului 4 din Capitală, Daniel Băluță, îi invită pe bucureșteni să vină la plajă în Orășelul Copiilor, acolo unde este amenjat un spațiu verde special pentru relaxare la soare.  

„Plaja artificială din sectorul nostru vă așteaptă la o cură de relaxare.  Dacă nu v-ați făcut încă planuri pentru acest weekend poate dați o fugă în Orășelul Copiilor. Acolo avem deja amenajat un spațiu verde destul de mare unde să vă întindeți șezlongul sau pătura și să faceți plajă”, a anunțat sâmbătă primarul sectorului 4, Daniel Băluță.

Edilul le reamintește bucureștenilor care vor să meargă la plajă că este periculos totuși să facă acest lucru în miezul zilei.

Fără plajă în miezul zilei

„Cu toate că pe margine sunt copaci și vă puteți adăposti la umbră, indicat ar fi să faceți acest lucru în primele ore ale zilei sau pe seară.

După amiază este destul de periculos pentru că temperaturile vor ajunge și astăzi la 37 de grade Celsius. O sâmbătă răcoroasă să avem!”, a mai transmis Daniel Băluță, pe pagina sa de Facebook.

Cea mai mare aglomerație de la….mare

Între timp, pe litoral este extrem de aglomerat.

În acest weekend, aproximativ 150.000 de oameni vor fi prezenți pe litoralul românesc. Aglomerația a început de vineri. Atât plajele, cât și hotelurile sunt ocupate în proporție de 100%, perioadă care va continua toată luna august, potrivit managerilor de hotel.

Numai în acest weekend, în stațiunile de la mare sunt așteptați în jur de 150.000 de oameni, potrivit Pro TV. Se anunță un nou weekend extrem de aglomerat pe litoralul românesc, mai ales că și condițiile meteo vor fi favorabile pentru plajă. Aproximativ 150.000 de persoane vor petrece, sâmbătă și duminică în stațiunile de pe litoral.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Erdogan scoate „MONEDA NATO”. 5 lire pentru Summitul de la Ankara, jumătate de milion în circulație
Digi24
„Este un tăntălău ajuns în locuri greșite”. Senator USR, atac dur la adresa lui Nicușor Dan
Cancan.ro
Orașul din România în care șoferii sunt amendați cu 5.000 de lei dacă își lasă mașinile murdare pe domeniul public
Prosport.ro
FOTO. Au interzis-o în avion când au văzut-o: „Ești dezbrăcată!”. Ce a făcut femeia în aeroport
Adevarul
„Ne faceți un bine!” Anca Alexandrescu, reacție după ce a pierdut jumătate dintre telespectatori: „Un măr otrăvit”
Mediafax
Haos pe aeroporturile europene din cauza noului sistem de intrare/ieșire. Întârzieri de până la 5h
Click
Ce s-a întâmplat cu fața Iuliei Albu. A apărut cu bandaje la ochi și vânătăi. Explicația vedetei
Digi24
Australia investighează originea unor sfere misterioase aduse de valuri pe plajă
Cancan.ro
O nouă boală se răspândește în Europa, de la animale la om. Zeci de cazuri au fost confirmate
Ce se întâmplă doctore
Sora malefică a lui Sue Ellen din „Dallas” a ajuns la 66 de ani. Cum arată azi actrița Mary Crosby
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Anunț oficial: Programul Rabla 2026 se lansează în condiții similare cu cele de anul trecut
Descopera.ro
De ce avem 2 plămâni și doar o singură inimă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion: – Maria își ține picioarele depărtate!
Descopera.ro
Cum poate aparatul de aer condiționat să agraveze bolile respiratorii?