Prima pagină » Actualitate » Anunț viral de angajare la Primăria din Cătina, Buzău. „Să fie OK ca om și…”

Anunț viral de angajare la Primăria din Cătina, Buzău. „Să fie OK ca om și…”

Anunț viral de angajare la Primăria din Cătina, Buzău. „Să fie OK ca om și...”

„Să fie ok ca om”. Primăria unei comune din Buzău vrea să angajeze un agende pază și dispecer, iar anunțul HR a devenit viral.

Primăria comunei buzoiene Cătina caută să angajeze o persoană ca agent de pază și dispecer, iar una din condițiile menționate în anunțul de angajare este „să fie ok ca om”.

În anunțul postat de primarul localității Cătina, Alexandru Constantin Fulgeanu, atât pe pagina personală de pe o rețea de socializare, în mai multe grupuri, dar și în presa locală, se arată că salariul pentru postul de agent de pază și dispecer poate ajunge la 2.500 de lei, iar candidații nu trebuie neapărat să „aibe” liceul și pot fi chiar și pensionari.

„Să fie ok ca om, într-un cuvânt”

În schimb, candidații trebuie să îndeplinească mai multe condiții expuse punctual în anunțul de angajare: „Trebuie să fie politicos şi să vorbească frumos cu oamenii atât la telefon cât şi direct faţă în faţă, să ştie să umble cu staţiile şi cu telefoanele, să ştie să scrie, să fie ok ca om, într-un cuvânt”.

Mai mult, în anunț se menționează că programul de lucru este în ture de 12 ore, de zi sau de noapte, cu 24 sau 48 de ore liber după încheierea programului, informează stirileprotv.ro.

Iată anunțul integral al Primăriei din Cătina:

PRIMĂRIA COMUNEI CĂTINA ANGAJEAZĂ AGENT DE PAZĂ/DISPECER

Poate fi atât bărbat, cât și femeie!

Nu trebuie neapărat să aibe liceul (poate fi și pensionar).

DAR:

  1. Trebuie să fie politicos și să vorbească frumos cu oamenii atât la telefon, cât și direct față în față
  2. Să știe să umble cu stațiile și cu telefoanele!
  3. Să știe să scrie!
  4. Să fie OK ca om, într-un cuvânt

Salariul este 2.000 – 2.500 de lei NET (bani în mână)

Programul este:

12 ore pe zi

12 ore pe noapte

2 zile libere

Sursa foto main: Facebook/Primăria Comunei Cătina

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Putem merge PE JOS până în România”: Dunărea la minime ISTORICE scoate la iveală epave și amenință producția de energie din regiune
Digi24
Traian Băsescu, despre criza energetică: „Este un caz penal. Am ajuns aici cu niște panarame de miniștri”
Cancan.ro
Șoferii de peste 68 de ani NU mai au voie să urce la volan. Mulți români sunt afectați!
Prosport.ro
Rusoaica Irina Shayk se iubește la 40 de ani cu un star mai tânăr decât ea cu 11 ani
Adevarul
Un ONG cere anchetarea activității și veniturilor lui Marian Godină: „Circul a mers prea departe”
Mediafax
AVERTISMENT de la Apele Române: „Următoarele două săptămâni sunt critice”. Dunărea poate coborî sub pragul critic din 2003
Click
Ce l-a uimit pe un vlogger american în România: „Unul dintre cele mai frumoase locuri din Europa”
Digi24
De ce fug oamenii din Maroc: explicația crizei de la granița spaniolă
Cancan.ro
Nostradamus, previziuni îngrijorătoare pentru a doua jumătate a lui 2026: 'Va fi doborât de fulger'
Ce se întâmplă doctore
Fosta iubită a lui Cristiano Ronaldo, iubit cu 11 ani mai tânăr. E un jucător de baschet foarte cunoscut! Imagini incendiare cu cei doi
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Este LEGAL ca Poliția să stea cu radarul sub pom sau după un panou publicitar?
Descopera.ro
O reptilă marină s-a fosilizat atât de bine încât...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ea în dormitor: – Eu nu sunt genul acela de fată!
Descopera.ro
Amazon și Nvidia, în competiție directă pe piața cipurilor de Inteligență Artificială