Prima pagină » Sănătate » Ce mănâncă medicul nutriționist Mihaela Bilic, de fapt. Promovează legumele și dietele, dar a fost prinsă în „offside”

Ce mănâncă medicul nutriționist Mihaela Bilic, de fapt. Promovează legumele și dietele, dar a fost prinsă în „offside”

Ce mănâncă medicul nutriționist Mihaela Bilic, de fapt. Promovează legumele și dietele, dar a fost prinsă în

Medicul nutriționist Mihaela Bilic a dezvăluit într-un mesaj amuzant și sincer de pe Facebook că adoră să mănânce ocazional preparate cu carbohidrați. 

După cum se vede în fotografie, medicul și-a comandat o porție de cartofi, o porție de carne de pui, o porție de lasagna și lipie. Nu pare a fi un meniu sănătos. Dar medicul și-a lămurit imediat fanii.

„Profund dezechilibrat! Vinerea este ziua cu Frecvența gustului în direct la Europa FM. Și tot vinerea profit de ocazie ca să mănânc cu colegii de radio la cantină. E un fel de ‘împinge tava’ cu design modern și multă mâncare ispititoare.  Și ca o pofticioasă ce sunt, să nu credeți că aleg dietetic și echilibrat!”

Continuă descriind tava plină de tentații:

„Uitați-vă cum arată tava mea – nimic verde, cu excepția spanacului din lasagna plus 3 preparate cu carbohidrați, ca să fac (nu fuck) cacofonia nutrițională totală: pâine cu cartofi prăjiți și paste făinoase”. 

Totuși, în ciuda aparențelor, medicul își asigură cititorii că a dat dovadă de cumpătare:

„Ați putea spune că a fost un dezastru, dar în realitate am fost tare cumpătată: am mâncat câțiva cartofi și două guri de carne, lasagna am luat-o la pachet ca să am pentru diseară iar lipia o țin pentru mâine dimineață la micul dejun – încălzită în aparatul de prăjit pâine, cu telemea și o cafea”. 

Mesajul încheie pe o notă pozitivă:

„Nu e niciodată prea târziu ca să mâncăm echilibrat, chiar dacă acționăm impulsiv și cumpărăm mult, nu trebuie să mâncăm tot… la o singură masă!”

Citește și: Mihaela Bilic, despre magneziu și Vitamina D: „Mai mult de jumătate din populația globului are deficit”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Ce avere și datorii are Ciprian Ciucu, noul primar al Bucureștiului. A reușit să strângă și economii
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Cine este Ciprian Ciucu, noul primar al Capitalei. Ce studii are, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Istoria migrației umane, rescrisă cu o nouă descoperire