Prima pagină » Actualitate » Foto-video. Premieră auto la București. A fost lansat un model de hypercar Koenigsegg, ultra-rar, cu o valoare de peste 4 milioane de dolari

Foto-video. Premieră auto la București. A fost lansat un model de hypercar Koenigsegg, ultra-rar, cu o valoare de peste 4 milioane de dolari

Duminică, 21 septembrie 2025, împătimiții bijuteriilor pe patru roți au putut fi martori la o super lansare: un model de hypercar Koenigsegg, ultra-rar, cu o valoare de peste 4 milioane de dolari. Intrarea în scenă a captat privirile tuturor vizitatorilor. În ropote de aplauze și sunetele melodioase ale motorului V8, supercarul a fost fotografiat și filmat din toate unghiurile. GÂNDUL.RO vă arată imaginile de senzație.

În această după-amiază de duminică, 21 septembrie 2025, vizitatorii și pasionații auto au avut oportunitatea de a participa la o premieră în București, în Piața Constituției. În fața Parlamentului, un model de hypercar Koenigsegg a fost dezvăluit. Prezentarea poate fi urmărită în videoclipul pus la dispoziție de GÂNDUL.RO, mai sus.

„Paradă” pe 4 roți: hypercarul Jesko „Cobyx” a defilat în fața Parlamentului

S-a lansat un model de hypercar Koenigsegg în Piața Constituției

S-a lansat Jesko „Cobyx”, un hypercar Koenigsegg ultra-rar – doar 125 de exemplare disponibile.

Autoturismul dispune de un motor V8 twin-turbo de 5 litri reproiectat, care produce 1280 CP cu benzină standard și 1600 CP cu biocombustibil E85, alături de noua transmisie revoluționară Koenigsegg Light Speed ​​(LST) cu 9 trepte.

A fost lansat un model de hypercar Koenigsegg, ultra-rar, cu o valoare de peste 4 milioane de dolari

Începând cu ora 19:30, mașinile vor „defila” în fața spectatorilor. Intrarea este liberă.

„Paradă” pe 4 roți la Gumball 3000

Sub privirile tuturor, bolidul de lux a fost „plimbat”, într-o adevărată demonstrație auto de forță. Raliul internațional Gumball 3000 a revenit la București, după aproape un deceniu. Peste 100 de autoturisme sunt manevrate, în seara aceasta, de artiști, actori, sportivi, dar și de influenceri și lideri din business din peste 40 de țări.

„Primăria Municipiului București, prin CREART vă invită pe 21 septembrie 2025, la iMapp Bucharest în Piața Constituției, locul unde arta digitală, muzica, gastronomia stradală (Food Truck Festival) și motorsportul se întâlnesc într-un eveniment memorabil. (…) După lansarea oficială de sâmbătă la Istanbul, supermașinile, de la modele personalizate și clasice la hipermașini ultra-rare, vor ajunge azi în România.

Într-o surpriză specială exclusivă pentru București, la ora 18:15, evenimentul Gumball va include lansarea globală a modelului Koenigsegg Jesko „Cobyx”, unul dintre cele doar 125 de exemplare ale acestui hipercar ultra-rar fabricat vreodată”, a transmis Primăria București.

Autorul recomandă:

Se lansează noua DACIA Duster Pick-Up. Prețuri, dotări și versiuni disponibile

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pensiile magistraților și decarbonizarea, condiții pentru 2,6 miliarde de euro din PNRR. România are șase luni să îndeplinească jaloanele restante
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Proiectul Artichoke: cum voia CIA să controleze comportamentul uman
Mediafax
Teama de îmbătrânire ar putea accelera procesul biologic al înaintării în vârstă, arată un studiu
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Dan Bălan a făcut marele anunț, după apariția îngrijorătoare de la ultimul concert: 'Viața mea a luat o altă direcție'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
O fosilă unică, veche de 190 de milioane de ani, rescrie istoria unei specii de dinozaur